WERSJA ANGIELSKA WERSJA ROSYJSKA
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
« Cofnij 

AKTUALNOŚCI


Centralizacja podatku VAT – wsparcie merytoryczne dla jstimages1

1 stycznia 2016 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. Istotną zmianą jest wprowadzenie tzw. „sposobu określenia proporcji”, czyli prewspółczynnik. Obok prewspółczynnika wyzwanie analityczne dla służb finansowych stanowi centralizacja podatku VAT.

Sopocka Szkoła Wyższa, dbając o nieustanny rozwój zawodowy pracowników sektora finansowego,  zaprasza do skorzystania ze wsparcia merytorycznego on-line w zakresie podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego.

Dla kogo: kierownicy jednostek, skarbnicy, sekretarze, dyrektorzy finansowi, księgowi, pracownicy pionów finansowych oraz pracownicy księgowości zatrudnieni w jst

Czas trwania wsparcia: miesiąc

Koszt usługi: 520 zł

forma usługi: mailowo na zasadzie pytanie – odpowiedź (odpowiedź będzie udzielana w ciągu dwóch dni roboczych)

czytaj dalej

Rozmowy o przestrzeni i kształcie miastaWystawa jest dostępna dla zwiedzających do 30.12.2017 w kawiarni Widokowa Cafe w Chojnicach

Ile kształtu jest w znanej nam przestrzeni, a ile przestrzeni pozostawiamy w ustalonym kształcie? – odpowiedź na to pytanie próbowaliśmy odszukać w pracach plastycznych i architektonicznych. 28 listopada br. w urokliwej chojnickiej kawiarni Widokowa Cafe została otwarta wystawa prac studentów Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. To wydarzenie stało się doskonałą okazją do dyskusji z zaproszonymi gośćmi na temat odbudowania krajobrazu po sierpniowej nawałnicy, która przeszła przez powiat chojnicki, a także do zagospodarowania terenów zielonych w mieście.

czytaj dalej

Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników!logo pion 2014

Niezwykle miło nam poinformować, że Sopocka Szkoła Wyższa, dzięki współpracy z Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach, otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników”. Dzięki temu do 2020 r. pracownicy sektora małych i średnich przedsiębiorstw (w tym osoby prowadzące działalność gospodarczą) mogą skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych kursów i szkoleń, mających na celu zdobycie kwalifikacji oraz kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Nasze kursy i szkolenia to doskonała okazja, aby bezpłatnie zwiększyć i wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy.

czytaj dalej

Przyszłe kadry gospodarki i administracjiGrupa pełna wdzięku - absolwentki SSW

Wręczenie dyplomów ukończenia studiów dla jednych oznacza koniec pewnego etapu, a dla innych początek. Wraz z otrzymaniem dyplomu otwierają się bowiem nowe możliwości rozwoju zawodowego, o czym absolwentów ekonomii zapewniała prof. Teresa Martyniuk, Rektor Sopockiej Szkoły Wyższej. Uroczystość wręczenia dyplomów i Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 miała miejsce w Chojnicach 14 października.

czytaj dalej

Bądź na bieżąco!logo pion 2014

Rachunkowość i finanse to dziedzina, w której posiadanie aktualnej wiedzy jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania każdego miejsca pracy. Wydział Zamiejscowy w Chojnicach Sopockiej Szkoły Wyższej zaprasza do rekrutacji na studia podyplomowe na kierunku rachunkowość i finanse. Pierwsze zajęcia planowane są pod koniec października. Można się jeszcze dopisać do grupy.

czytaj dalej

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 i uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom...i na luzie

Rektor i Senat Sopockiej Szkoły Wyższej mają zaszczyt zaprosić Wykładowców, Studentów oraz Przyjaciół Uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 14 października 2017 roku o godzinie 10.00 w Chojnicach, ul. Młodzieżowa 44.

Podczas uroczystości nastąpi immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz wręczenie dyplomów absolwentom naszej Uczelni, którzy zdali egzamin dyplomowy w 2017 r.

Wykład inauguracyjny wygłosi dr Tomasz Bojar-Fijałkowski. Tematem wykładu będzie: „Dynamika polskiego prawa samorządowego: szanse i wyzwania”

Uroczystość uświetni koncert chóru SSW Mundus Cantat.

Serdecznie zapraszamy!

Zapytanie ofertowe: przygotowanie i przeprowadzenie kursów: podstawy rachunkowości oraz kadry i płaceW związku z realizacją projektu pt. „Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników” w ramach Działania 5.5. Kształcenie ustawiczne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z prośbą o przedstawienie ofert na realizację całego lub następujących częściowych zamówień:

  1. Przygotowanie i przeprowadzenie kursu: podstawy rachunkowości
  2. Przygotowanie i przeprowadzenie kursu: kadry i płace

Pełna treść zapytania ofertowego: zapytanie ofertowe

 

Darmowe książki dla studentów SSWDrodzy Studenci,

Sopocka Szkoła Wyższa Wydział Zamiejscowy w Chojnicach zaprasza wszystkich Studentów do skorzystania z darmowych książek. Tytuły, które oferujemy to między innymi:

– Jak napisać pracę licencjacką, Maria Jastrzębska

– Wybrane zagadnienia z mikroekonomii, Jerzy Czesław Ossowski

– Rachunkowość od podstaw, Danuta Małkowska

– ABC Rachunkowość, Karolina Gościniak

– Matematyka finansowa w przykładach, Anna Adamczak, Ewa Majerowska

– Podręcznik samodzielnej nauki księgowania, Barbara Gierusz

Oprócz powyższych znaleźć można wiele innych bardzo ciekawych książek.

Darmowe książki wystawione będą przed dziekanatem od dnia 14 października br.

Zapraszamy!


Wydarzenia archiwalne
Wszystkie z 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004
Sopocka Szkoła Wyższa
ul.Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice
tel. (52) 334-14-50, (52) 397- 31- 75
Konto bankowe: 37 15001706-1217000528570000

© 2004-2014 Sopocka Szkoła Wyższa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by Trójwizja.
Nasi partnerzy:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress