WERSJA ANGIELSKA WERSJA ROSYJSKA
[layerslider id="5"]
« Cofnij 

WarsztatyWarsztaty, spotkania, szkolenia rozwoju osobistego w SSW

 

17.05.2011 r. na zaproszenie Biura Karier i Promocji Zawodowej Sopockiej Szkoły Wyższej w siedzibie szkoły przy ul. Kościuszki 47 gościliśmy panią Annę Strzelecką oraz panią Anitę Rybacką z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Podczas zajęć warsztatowych „Co warto wiedzieć, by dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej” otrzymaliśmy solidną dawkę wiedzy oraz przećwiczyliśmy praktyczne umiejętności zwiększające efektywność w staraniu się o pracę. Serdecznie dziękujemy za wskazanie kierunku poszukiwań, przygotowań do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Silniejsi o znajomość haczyków, jakie mogą być ukryte w pytaniach, jak również świadomi możliwości sprawnego odpowiadania na nie, z większym optymizmem przystąpimy do rozmowy kwalifikacyjnej.

Galeria

 

Na kolejne spotkanie Klubu ProAktywni SSW zaproszenie przyjął dr Ryszard Pałgan. Dnia 4.05.2011 r.(środa) podczas spotkania zatytułowanego „Kulturowa różnorodność a budowanie porozumienia” mieliśmy okazję poznać przeżycia z bogatego doświadczenia kontaktów międzynarodowych. Zdradzając tajniki pracy w handlu zagranicznym dr Pałgan skupił naszą uwagę na konsekwencjach różnic kulturowych, językowych warunkujących pomyślność podejmowanych działań biznesowych, handlowych. Pojawiły się elementy mrożące krew w żyłach, jak i pozornie zabawne nieporozumienia związane z językowymi niedopatrzeniami. W podsumowaniu dr Pałgan podkreślił co znaczy szacunek dla kultury wspominając znakomity kunszt muzyczny Chopina oraz sposób, w jaki witał się z przybyłymi na koncert muzykami, publicznością. Sukces, jaki odnosił tym sposobem zachowania, polegał na umiejętnym dopasowaniu siebie, a nie szarpaniu sprzętu muzycznego celem jego dopasowania do własnych wizji. Spotkanie skłoniło również do przemyśleń związanych z dalszym rozwojem zawodowym otwierając perspektywy rozwoju mimo obecnej rzeczywistości na rynku pracy. Panu doktorowi serdecznie dziękujemy licząc na dalszą pomyślną współpracę.

Co przed nami:

Zapraszamy na warsztaty „Co warto wiedzieć, by dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej”, które odbędą się 17.05.2011r. Zapisy w Biurze Karier SSW.

Galeria

Dnia 1.04.2011 r.(piątek) odbyło się spotkanie z dr. Ernestem Podgórskim zatytułowane „Czy celem może być brak celu? Czy w drodze do sukcesu potrzebny jest plan?”. Zainteresowani zagadnieniem studenci zjawili się na umówione miejsce i z zaangażowaniem wzięli udział w dyskusji, jaka się rozwinęła. Omówione zostały motywy podejmowania aktywności zawodowej, sposoby komunikacji i ich uwarunkowania. Temat okazał się być na tyle gorącym, że żywa wymiana zdań toczyła się na stopie wykraczającej poza formalnie przyjęte formy wykładu. Studenci wraz z prowadzącym wspólnie stwierdzili, iż dojście do sukcesu musi się wiązać z podejmowaniem działań, a tym samym wykorzystywaniem nadarzających się okazji, które wzbogacają doświadczenie a stać się mogą krokiem otwierającym nowe możliwości. Dr Podgórski podzielił się z młodymi adeptami sztuki sukcesu własnym doświadczeniem, za co bardzo dziękujemy.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Sopockiej Szkoły Wyższej przy ul. Kościuszki 47. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Galeria

Sopocka Szkoła Wyższa
ul.Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice
tel. (52) 334-14-50, (52) 397- 31- 75
Konto bankowe: 37 15001706-1217000528570000

© 2004-2014 Sopocka Szkoła Wyższa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by Trójwizja.
Nasi partnerzy:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress