WERSJA ANGIELSKA WERSJA ROSYJSKA
[layerslider id="5"]
« Cofnij 

Czasopismo Sopockiej Szkoły WyższejInformacje ogólne

PRZESTRZEŃ, EKONOMIA, SPOŁECZEŃSTWO

  • Informacje ogólne
  • Rada naukowa
  • Redakcja
  • Recenzenci
  • Formularze recenzji
  • Wymogi edytorskie
  • Czasopismo on-line

Czasopismo Sopockiej Szkoły Wyższej Przestrzeń Ekonomia Społeczeństwo jest periodykiem wydawanym w cyklu półrocznym. Publikowane są w nim oryginalne, wcześniej niepublikowane artykuły naukowe i opracowania o charakterze projektowym, poświęcone:

  • zagadnieniom z obszaru nauk społecznych (w szczególności z dziedziny nauk ekonomicznych);
  • problematyce z obszaru nauk humanistycznych (w tym z takich dyscyplin naukowych jak filozofia, historia sztuki, kulturoznawstwo);
  • tematyce związanej z szeroko pojętą architekturą i sztuką.

Czasopismo to ma zatem charakter interdyscyplinarny. Wydawane jest w języku polskim, niemniej możliwym jest drukowanie tekstów w języku angielskim lub niemieckim.

Autorami zawartych w czasopiśmie publikacji są pracownicy Sopockiej Szkoły Wyższej, pracownicy innych uczelni z kraju i z zagranicy, studenci zaangażowani w Studencki Ruch Naukowy oraz specjaliści pragnący podzielić się swym nietuzinkowym doświadczeniem praktycznym.

Znakiem rozpoznawczym czasopisma Przestrzeń Ekonomia Społeczeństwo jest nietypowy wstęp – w każdym numerze obejmuje on filozoficzny esej ukazujący nieco odmienne od sensu stricto spojrzenie na aktualnie poruszaną tematykę. Czasopismo stanowi także swoiste forum dyskusyjne, zawierające artykuły oparte na przygotowywanych dysertacjach doktorskich z zakresu sztuki i architektury oraz obszaru nauk społecznych.    

Czasopismo Sopockiej Szkoły Wyższej Przestrzeń Ekonomia Społeczeństwo skierowane jest do pracowników naukowo-dydaktycznych, menedżerów i studentów zainteresowanych wieloma obszarami wiedzy, ze szczególnym ukierunkowaniem na rachunkowość i finanse. Publikowane jest z angielskimi tytułami, streszczeniem i słowami kluczowymi.

Jego pierwotną wersją jest wersja papierowa o numerze ISSN: 2299-1263.

Czasopismo jest również dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej Uczelni i z racji tego w wersji online posiada odrębny numer ISSN : 2353-0987.

Półrocznik „Przestrzeń Ekonomia Społeczeństwo” jest indeksowane przez Index Copernicus.

Artykuły do druku należy zgłaszać do Sekretarza czasopisma, mgr Izabeli Szymichowskiej

e-mail: isulima@ssw.sopot.pl        

Autorzy, przysyłając opracowania do publikacji, wyrażają zgodę na ich recenzowanie; w pierwszej kolejności artykuły poddawane są ocenie Redakcji, a następnie anonimowo oceniane przez zewnętrznego Recenzenta.

Sopocka Szkoła Wyższa
ul.Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice
tel. (52) 334-14-50, (52) 397- 31- 75
Konto bankowe: 37 15001706-1217000528570000

© 2004-2014 Sopocka Szkoła Wyższa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by Trójwizja.
Nasi partnerzy:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress