Ekonomia - Studia transportowe i logistyczne w Sopocie
15739
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15739,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

Ekonomia

Studiuj ekonomię w SSW!

DLACZEGO WARTO?

 

♦ Studiując na kierunku EKONOMIA zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu praw rządzących rynkiem, polityki społecznej i gospodarczej, funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania w organizacjach.

 

♦ Uzyskasz również ekonomiczno-prawną oraz podstawową wiedzę informatyczną dotyczącą działania firm w Polsce i Unii Europejskiej z zakresu zarządzania finansami, informatyki, inwestycji i nieruchomości, organizacji i prowadzenia procesów transportowo- logistycznych.

 

 

♦ Jako Absolwent, w oparciu o zdobytą wiedzę teoretyczną i nabyte umiejętności praktyczne posiadać będzie odpowiednie przygotowanie ekonomiczne niezbędne do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa lub do wykonywania pracy w komórkach ekonomicznych przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, usługowych, transportowych oraz jednostkach budżetowych.

 

Studia I stopnia na kierunku ekonomia dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po zaliczeniu on – line modułu etycznego, bez dodatkowych egzaminów, uzyskania kwalifikacji ACCA – Diploma in Accounting and Business.
http://accapolska.pl/

logoAcca

Specjalności

TRANSPORT I LOGISTYKA

Transport i logistyka to jedno z ważniejszych ogniw współczesnego przedsiębiorstwa. Realizuje się w nim planowanie i koordynowanie procesów zaopatrzenia poprzez magazynowanie, produkcję, dystrybucję aż po sprzedaż. Działania transportowe i spedycyjne mogą obejmować: organizowanie i prowadzenie procesów transportowych, finansowanie transportu, planowanie strategii systemów logistycznych.

Znając podstawy działalności transportowo- spedycyjnej będziesz potrafił organizować i realizować operacyjną działalność transportowo- spedycyjną w podmiotach gospodarczych funkcjonujących na rynku globalnym i krajowym.

 

Praca po studiach:
♦   Przedsiębiorstwa transportu drogowego, lotniczego, kolejowego
♦   Komórki transportu i spedycji w każdym przedsiębiorstwie
♦   Własne przedsiębiorstwa transportu i spedycji

 

Wybrane przedmioty:
♦   Organizacja Przedsiębiorstw Transportowo- Spedycyjnych
♦   Podstawy Logistyki
♦   Europejska Polityka Transportowa
♦   Logistyka Międzynarodowa
♦   Magazynowanie

ANALITYKA GOSPODARCZA

Wzrost konkurencji na rynku powoduje, że przedsiębiorstwa potrzebują informacji dotyczących grożących im ryzyk. Na tej specjalności zdobędziesz podstawową wiedzę na temat diagnozowania problemów ekonomicznych w organizacji, przy wykorzystaniu narzędzi analitycznych i informatycznych.

Analityk gospodarczy będzie posiadał umiejętności w zakresie identyfikacji i prognozowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie i jego otoczeniu.

 

Praca po studiach:
♦   Przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, handlowe
♦   Instytucje finansowe
♦   Banki, ubezpieczyciele
♦   Firmy konsultingowe

 

Wybrane przedmioty:
♦   Zachowanie przedsiębiorstw
♦   Badania rynkowe
♦   Rachunkowość zarządcza
♦   Prognozowanie i symulacje
♦   Analiza rynku

INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI

Wszędzie tam, gdzie wydatkuje się środki pieniężne na inwestycje, potrzebni są specjaliści dysponujący wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do oceny i wyboru projektów efektywnych, a więc przynoszących zyski. Inwestycje są istotnym czynnikiem wzrostu gospodarczego. Program studiów na tej specjalności obejmuje wiedzę z zakresu metod oceny opłacalności projektów inwestycyjnych i zasad podejmowania decyzji inwestycyjnych na różnych rynkach.

 

Praca po studiach:
♦   Analityk Inwestycyjny – dokonuje oceny opłacalności projektów inwestycyjnych
♦   Zarządca Nieruchomości – posiada umiejętności sporządzania planów zarządzania nieruchomościami jak: wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, nieruchomości komercyjne i specjalne
♦   Doradca w zakresie nieruchomości – wspomaga operujących na rynku nieruchomości w ich procesach decyzyjnych
♦   Pośrednik Nieruchomości – pełni funkcję pośredniczenia w procesach rynkowych związanych z inwestowaniem, wynajmowaniem, działalnością deweloperską i kredytowaniem

 

Wybrane przedmioty:
♦   Podstawy planowania przestrzennego
♦   Organizacja procesu inwestycyjnego
♦   Studium wykonalności projektów inwestycyjnych

nazwa kierunku poziom studiów tryb studiów uzyskany tytuł zawodowy czas trwania studiów
Ekonomia studia I stopnia studia stacjonarne i niestacjonarne licencjat 6 semestrów

Stacjonarne 2200 PLN / semestr


Niestacjonarne – 2200 PLN / semestr


Płatność na raty: 5 rat w semestrze po 440zł

Aplikuj już dzisiaj!