Finanse i rachunkowość - Sopocka Szkoła Wyższa
15920
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15920,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

Finanse i rachunkowość

Studia realizowane według standardów ACCA!

DLACZEGO WARTO?

 

♦ W ramach kierunku finanse i rachunkowość otrzymasz nowoczesną wiedzę niezbędną zarówno w zawodzie księgowego, jak i controllera. Księgowy to zawód z tradycjami i mocną pozycją w przedsiębiorstwie, natomiast controller to zawód nowy, z przyszłością. Stanowiska księgowego i controllera istnieją we wszystkich przedsiębiorstwach. W Unii Europejskiej specjaliści z tego zakresu są szczególnie poszukiwani, ponieważ łączą tradycyjną wiedzę księgowego, doradcy podatkowego oraz analityka finansowego. Opracowując plany działalności przedsiębiorstwa tworzą wizję jego przyszłości.

♦  Dynamiczny rozwój wysoko wyspecjalizowanych procesów związanych z księgowością. Coraz bardziej istotna interdyscyplinarność w zawodzie księgowego.

 

♦  Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Trójmiasto jest jednym z 4 głównych ośrodków SSC/BPO w Polsce (Trójmiasto, Kraków, Warszawa i Wrocław). Według ABSL, w centrach usług dla biznesu w Trójmieście pracuje 16 900 osób.
W Trójmieście scentralizowane finanse i księgowość prowadzą już od kilku lat światowe firmy czy korporacje takie jak Bayer, Sony Pictures, ThyssenKrupp czy Arla Foods.

 

►Dodatkowy atut kierunku: kwalifikacja ACCA
logoAcca

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po zaliczeniu on – line modułu etycznego, bez dodatkowych egzaminów, uzyskania kwalifikacji ACCA –Diploma in Accounting and Business.
http://accapolska.pl/

Specjalności

RACHUNKOWOŚĆ I CONTROLING

W ramach specjalności rachunkowość i controling otrzymasz nowoczesną wiedzę niezbędną zarówno w zawodzie księgowego, jak i controllera.

Stanowiska księgowego i controllera istnieją we wszystkich przedsiębiorstwach. W Unii Europejskiej specjaliści z tego zakresu są szczególnie poszukiwani, ponieważ łączą tradycyjną wiedzę księgowego, doradcy podatkowego oraz analityka finansowego. Opracowując plany działalności przedsiębiorstwa tworzą wizję jego przyszłości.

Controller przygotowuje informacje niezbędne do podejmowania przez zarząd decyzji strategicznych i operacyjnych. Wobec harmonizacji przepisów podatkowych, stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości, ujednoliconych systemów informatycznych, dla księgowych otwiera się rynek pracy w całej Europie.

Kształcąc się na tym kierunku uzyskasz obok wiedzy ogólnej, szeroką wiedzę z zakresu rachunkowości finansowej oraz zarządczej, rachunku kosztów, finansów przedsiębiorstw, zarządzanie ryzykiem, umiejętności efektywnego prognozowania i programowania rozwoju gospodarczego oraz rozliczeń finansowych. Wiedza ta będzie wzbogacona o narzędzia informatyczne oraz języki obce.

Umiejętności zdobyte podczas studiów na tej specjalności obejmują przygotowanie dokumentów źródłowych, prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej oraz sporządzanie sprawozdawczości finansowej.

 

Praca po studiach:
♦   w przedsiębiorstwach
♦   w korporacjach międzynarodowych
♦   w instytucjach państwowych i samorządowych
♦   w bankach i firmach ubezpieczeniowych
♦   w biurach rachunkowych

 

Wybrane przedmioty:
♦   Rachunkowość finansowa
♦   Analiza finansowa
♦   Ewidencja i rozliczanie kosztów
♦   Organizacja i projektowanie systemu rachunkowości
♦   Controlling operacyjny i strategiczny

ZARZĄDZANIE FINANSAMI

W warunkach rynku kapitałowo- pieniężnego finanse są podstawą funkcjonowania podmiotów gospodarczych, a zarządzanie nimi dotyczy w głównej mierze zarządzanie finansami. Od decyzji z zakresu zarządzania finansami zależy skuteczność podejmowanych działań i pozycja przedsiębiorstwa na rynku.

 

Dzięki zdobytej wiedzy, będziesz mógł pracować jako:
♦   Analityk finansowy
♦   Doradca podatkowy
♦   Audytor wewnętrzny
♦   Broker ubezpieczeniowy
♦   Doradca inwestycyjny

 

Praca po studiach:
♦   Urzędy administracji publicznej (centralnej i samorządowej)
♦   Podmioty sektora finansów publicznych (np. jednostki i zakłady budżetowe, ZUS)
♦   Banki
♦   Towarzystwa inwestycyjne i emerytalne
♦   Firmy konsultingowe

 

Wybrane przedmioty:
♦   finanse przedsiębiorstw
♦   funkcjonowanie rynku walutowego
♦   rozliczenia i finanse międzynarodowe
♦   ubezpieczenia społeczne i emerytalne

nazwa kierunku poziom studiów tryb studiów uzyskany tytuł zawodowy czas trwania studiów
Finanse i rachunkowość studia I stopnia studia stacjonarne i niestacjonarne licencjat 6 semestrów

Stacjonarne – 2200 PLN / semestr


Niestacjonarne – 2200 PLN / semestr


Płatność na raty: 5 rat w semestrze po 440 PLN

Aplikuj już dzisiaj!