Studia podyplomowe - Finanse i Rachunkowość ACCA- w jęz. angielskim i polskim - Sopocka Szkoła Wyższa
17392
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17392,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Finanse i Rachunkowość ACCA- w jęz. angielskim i polskim

Finanse i Rachunkowość ACCA- w jęz. angielskim i polskim

Sopocka Szkoła Wyższa jako jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce północnej oferuje studia podyplomowe FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ ACCA * z jednoczesną możliwością realizacji studiów II stopnia (magisterskich).

 

Co to jest kwalifikacja ACCA ?

 

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest prestiżową, największą i najszybciej rozwijającą się organizacją oferującą możliwości rozwoju zawodowego w zakresie finansów, rachunkowości i zarządzania. ACCA jest  rozpoznawalna na całym świecie, czego dowodem jest fakt, że obecnie posiada ponad 188 000 członków w 181 krajach.

Kwalifikacja ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych w tym zakresie, doceniana przez pracodawców na całym świecie.

 

ACCA

 

Zajęcia odbywać się będą w trybie weekendowym, co trzy – cztery tygodnie.
Czas trwania studiów – cztery semestry.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe finanse i rachunkowość ACCA ?

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe finanse i rachunkowość ACCA ?

 

 • ACCA otwiera drogę do kariery na wielu stanowiskach związanych z finansami, rachunkowością i zarządzaniem. Dzięki kwalifikacji ACCA zdobędziesz umiejętności niezbędne między innymi  na takich stanowiskach, jak:
  • Dyrektor finansowy
  • Kontroler finansowy
  • Analityk biznesowy
  • Specjalista ds. controllingu
  • Zarządzający funduszami inwestycyjnymi
  • Główny Specjalista ds. raportowania
 • ACCA uczy nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa, a także pozwala specjalizować się w audycie i podatkach.
 • ACCA to najlepszy wybór dla tych którzy chcą specjalizować się z finansach firm.
 • Absolwenci ACCA umieją poruszać się w świecie międzynarodowego biznesu, ale rozumieją też uwarunkowania lokalne.
 • Absolwenci ACCA mają taką samą wiedzę, niezależnie od tego gdzie kończyli studia na świecie.
 • Absolwenci ACCA posługują się jednolitym światowym standardem pojęć finansowych i biznesowych.
 • ACCA daje przewagę na rynku pracy, przyśpiesza rozwój kariery, przygotowuje do pracy na kierowniczych stanowiskach, zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia lepszej pracy i wyższych zarobków !
Kwalifikacja ACCA w Sopockiej Szkole Wyższej

Kwalifikacja ACCA w Sopockiej Szkole Wyższej

Celem studiów podyplomowych Finanse i Rachunkowość  ACCA jest  poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej i finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków oraz zdobycie prestiżowej kwalifikacji ACCA, która jest obecnie podstawą do rozwoju kariery zawodowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ukończenie studiów podyplomowych  na kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA zalicza moduły F1- F9 ACCA.

Aby uzyskać kwalifikację Advanced Diploma in Accounting and Business po skończeniu studiów, należy jedynie zdać egzamin on – line z modułu etycznego ACCA i posiadać trzyletnie doświadczenie zawodowe w finansach.

 

Wykładowcy

mgr Piotr Witek

Opiekun Merytoryczny Studiów 

Prezes Zarządu i założyciel REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci Sp. z o. o., MBA, FCCA, biegły rewident od 2001 r.

Przez blisko 11 lat związany z francuskim koncernem Total, jako dyrektor finansowy, treasurer i Sekretarz Zarządu Hutchinson Poland, czołowego światowego producenta części motoryzacyjnych z gumy i tworzyw sztucznych.

W swojej pracy w Hutchinsonie przeprowadził wiele projektów zmian, w tym w zakresie budowania nowych struktur organizacyjnych, wdrażania systemów IT czy prowadzenia inwestycji. Powołał do życia Centrum Usług Wspólnych i zarządzał zmianami wynikającymi z wzrostu organizacji z poziomu 100 milionów złotych przychodów rocznie przy zatrudnieniu 500 osób do 1,4 miliarda złotych przychodów i zatrudnieniu bliskim 4,5 tysiąc pracowników. Ekspert w zakresie finansów i rachunkowości oraz podatków, trener i wieloletni współpracownik Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, czołowej szkoły biznesu w Polsce. Sekretarz Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Gdańsku, wykładowca na obligatoryjnych szkoleniach dla biegłych rewidentów. Jako biegły rewident przeprowadzał audyty wielu dużych i średnich przedsiębiorstw oraz grup kapitałowych, min. Pesa SA, Polnord S.A., Best S.A., Chemirol Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Pomorza S.A.,Hydro‑Naval Spółka Jawna, Jantar Sp. z o.o..

piotr-witek

Anna Chmielecka

Doktor nauk ekonomicznych i absolwentka studiów podyplomowych zakresu prawa. Posiada uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do nauczania w języku angielskim oraz uprawnienia Ministra Finansów do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ekspert do spraw rozliczania transakcji gospodarczych obrotu krajowego, unijnego i pozaunijnego. Pracuje w międzynarodowej korporacji, gdzie jest głównym specjalistą do spraw obrotu gospodarczego. Dodatkowo tworzy analizy, raporty i sprawozdania finansowe z działalności firmy, będące podstawą strategicznych decyzji zarządu. Język wykładowy: polski i angielski.

Juliusz Giżyński

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego w 2009. W latach 2008 – 2013.  Ekspert w problematyce polityki fiskalnej w strefie euro. Pracował w obszarze bankowości transakcyjnej w centrum finansowym. W marcu 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w dziedzinie finansów. Od października 2013 r. zatrudniony na stanowisku adiunkta w Sopockiej Szkole Wyższej w Sopocie. Specjalizuje się w naukach o finansach. Ponadto do jego zainteresowań należy język angielski, sport oraz nauki społeczno – ekonomiczne.

Dagmara Gutowska

Ekspert w zakresie przywództwa i budowania kultury Lean w organizacjach. Absolwentka studiów MBA prowadzonych przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów we współpracy z University of Strathclyde w Glasgow. Obecnie  członek kadry zrządzającej międzynarodowego koncernu działającego w kilku krajach Europy. Wcześniej pracowała w różnych korporacjach międzynarodowych z branży motoryzacyjnej i FMCG, zarówno w kraju jak i Wielkiej Brytanii. Swoje umiejętności rozwijała podczas rządowego stypendium w zakładach produkcyjnych Toyoty w Japonii. Uczestniczka wielu szkoleń międzynarodowych w USA (Breakthrough Technologies) oraz Wielkiej Brytanii (London Business School).  Doktor nauk ekonomicznych.

Agnieszka Łukasiewicz-Kamińska

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu pracownikami i zespołem zdobyte w przedsiębiorstwach o różnej kulturze organizacyjnej. Praca na stanowiskach kierowniczych w wydawnictwie „Prószyski i s-ka”, „Biznespress”, w spółce medialnej „Agora”. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauki o zarządzaniu. Język wykładowy: polski i angielski.

Tomasz Korol

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz University of Applied Sciences Stralsund w Niemczech. Specjalizuje się w opracowywaniu systemów wczesnego ostrzegania przedsiębiorstw przy wykorzystaniu innowacyjnych metod analizy ekonomicznej. Od 2001 roku wykładowca ekonomii i finansów na Politechnice Gdańskiej. W latach 2002-2007 wykładał również finanse międzynarodowe w University of Applied Sciences Stralsund w Niemczech. W roku akademickim 2008-2009 profesor nadzwyczajny w Tecnologico de Monterrey w Meksyku, a w latach 2012-2013 w Katedrze Finansów Międzynarodowych I-Shou International University na Tajwanie.

Emilia Kruszyńska

Od 2007 roku jest członkiem ACCA. Posiada 10 lat doświadczenia w finansach i księgowości, głównie poza granicami Polski. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w KPMG Channel Islands, gdzie była odpowiedzialna za audyt sprawozdań finansowych (przygotowanych wg MSSF oraz standardów brytyjskich) klientów z sektora finansowego W roku 2008 podjęła pracę w Luksemburgu, gdzie rozpoczęła prace w TMF na stanowisku Senior Accountant odpowiadając za sprawozdawczość finansową portfela klientów głównie funduszy nieruchomościowych. Następnie, również w Luksemburgu objęła stanowisko Financial Manager w IAS S.a r.l. gdzie była odpowiedzialna za sprawozdawczość, księgowość, finanse oraz zagadnienia podatkowe dla grupy klientów z różnych branż. Obecnie kieruje firmą świadczącą usługi z zakresu finansów i rachunkowości dla klientów zagranicznych. Posiada tytuł FCCA. Język wykładowy: polski i angielski.

Ernest Podgórski

Pełni funkcję prezesa zarządu Zespołu Biegłych Rewidentów Saldo-Kredyt sp. z o.o. Członek Rady Nadzorczej Mostostal Warszawa Spółka Akcyjna. Na co dzień kieruje badaniami sprawozdań finansowych przedsiębiorstw oraz audytami projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.W obecnej kadencji KIBR (2015-2019) jest członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Od 10 lat jest członkiem Komitetu Standardów Rachunkowości przy Ministrze Finansów z nominacji Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Ma w swoim dorobku szereg publikacji z zakresu rachunkowości oraz komentarzy dotyczących nowelizacji prawa rachunkowego i podatkowego. Prowadzi również szkolenia obligatoryjne dla biegłych rewidentów z zakresu KSRF, MSR/MSSF i MSRF. Doktor nauk ekonomicznych.

 Ewa Sowińska

Biegły rewident z ponad 20 letnim stażem pracy w firmach audytorskich.

Zastępcą Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Partner ESO Audit od 1 października 2009 roku. Wcześniej Członek Zarządu PricewaterhouseCoopers.

Członek Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Przewodnicząca Konwentu Pracodawców przy Sopockiej Szkole Wyższej

Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Forum Mentorów

Joanna Szumotalska

Od początku pracy zawodowej związana z kontrolingiem i rachunkowością zarządczą, doświadczenie zdobywała w takich firmach jak: Aiton Caldwell SA i Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Obecnie pełni funkcję Głównego Specjalisty ds. Kontrolingu Biznesowego w ENERGA SA. Studiowała również na Cardiff University w Walii i na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentka kierunku finanse i rachunkowość oraz kierunku psychologia. Język wykładowy: polski i angielski.

 Tomasz Zielke

Jest partnerem ESO Audit (od lipca 2009), biegłym rewidentem (od maja 2004).

Przez 11 lat pracował w gdańskim biurze PricewaterhouseCoopers (do lipca 2009 roku), ostatnio jako wicedyrektor w Dziale Audytu i Usług Doradczych. Był członkiem Zarządu PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o.

Ekspert w zakresie rewizji i sprawozdawczości finansowej jednostek gospodarczych. Przygotowywał i prowadził szereg szkoleń z zakresu MSSF, zasad rachunkowości i sprawozdawczości. Uczestniczył w projektach doradczych dotyczących przygotowywania/konwersji sprawozdań finansowych zgodnie z MSSF a także wielu audytach i przeglądach takich sprawozdań.

Od sierpnia 2015 roku jest członkiem Komisji ds. standaryzacji usług świadczonych przez biegłych rewidentów działającej w ramach Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

Program studiów

Pobierz plan

Organizacja zajęć
Zajęcia odbywają się co 2 – 3 tygodnie w formie 9 – 10 zjazdów.

sobota –     08.00 – 18.30
niedziela –  08.00 – 18.30

Terminy zjazdów w roku akademickim 2016/17:

 

2016: 2017:
22/ 23.X. 14/15 I
05/ 06 XI 21/22 I
26/27 XI 04/05 II
10/11 XII 11/12 II
17/18 XII

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny: Danuta Kubik dkubik@ssw.sopot.pl; 502 639 272

Opłata semestralna – 3500 PLN / semestr


Opłata miesięczna (10 rat) – 720 PLN


Opłata rekrutacyjna – 100 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

 

Biuro studiów podyplomowych:
hnowicka@ssw.sopot.pl
tel. kom.  505 139 566
(58) 555 83 80