Zarządzanie i inżynieria produkcji (I) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Zarządzanie i inżynieria produkcji (I)

Zarządzanie i inżynieria produkcji (I)

flaga
poziom
Studia I stopnia
wydział
Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki
tryb
Stacjonarny, niestacjonarny
profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Inżynier
czas trwania
3,5 roku (7 semestrów)
język
polski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

Zarządzanie i inżynieria produkcji to popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski o profilu praktycznym, który nawiązuje do popularnego w Europie kierunku engineering management, którego absolwenci uzyskują zawód inżyniera zarządzania oraz do kierunków technicznych, dających umiejętność wykonywania zawodu zarówno inżyniera, jak i ekonomisty.

Dzięki profesjonalnej edukacji politechnicznej na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych studenci w przyjazny sposób mogą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do objęcia kierowniczych stanowisk w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Celem kształcenia na studiach I stopnia na Zarządzaniu i inżynierii produkcji jest wykształcenie inżynierów, którzy będą właściwie kierować i organizować systemy produkcyjne w przedsiębiorstwie, a także umiejętnie gospodarować jego zasobami.

W programie studiów kładziemy nacisk na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na optymalizację procesu produkcyjnego, likwidację awarii i przestojów linii produkcyjnych, efektywne prowadzenie przedsiębiorstwa oraz zarządzania zasobami materialnymi, technicznymi i personelem.

atuty kierunku

01
Do kogo adresowane są nasze studia?
Rozwiń
Zwiń

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji skierowane są do osób:

  • chcących zdobyć tytuł inżyniera z przygotowaniem managerskim,
  • z zacięciem inżynierskim oraz predyspozycjami do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, którym jednocześnie łatwo będzie pojąć wiedzę biznesową,
  • planujących podjęcie zatrudnienia na stanowiskach związanych z zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwach.
02
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Nasi absolwenci pracują jako:

  • młodsi inżynierzy procesu, zarządzania produkcją, wsparcia produkcji, koordynatorzy produkcji, managerowie produktu,
  • Junior Cost Value Stream Engineer,
  • inżynierowie ds. utrzymania ruchu, lean manufacturing,
  • inżynierowie ds. zapewniania jakości, managerowie ds. zarządzania dostawcami,
  • młodsi inżynierowie ds. planowania i sterowania produkcją, planiści produkcji,
  • managerowie – inżynierowie sprzedaży, Production Area Manager,
  • technolodzy ds. seryjnego produktu.

Absolwenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą także otworzyć własną firmę produkcyjno-handlową.

03
Kompetencje inżynierów Przemysłu 4.0 – Kadry dla Przemysłu
Rozwiń
Zwiń

Zarządzanie i inżynieria produkcji to hybryda kierunków inżynierskich i ekonomicznych pozwalająca na jednoczesne zdobycie wiedzy z zakresu energetyki oraz automatyki i robotyki z wiedzą z zakresu zarządzania i marketingu. Kierunek spełnia przygotowanie absolwentów do uzyskania pożądanych kompetencji Kadr dla Przemysłu.

04
Certyfikaty kompetencji zawodowych w trakcie studiów
Rozwiń
Zwiń

Studia umożliwiają zdobycie certyfikatów kompetencji zawodowych w wybranych specjalnościach (np. JLog ELA) oraz certyfikatów umiejętności wykorzystania kluczowego oprogramowania (np. CAx (CAD/CAM/CAE Computer Aided Design, Manufacturing, Engineering).

05
Kameralne grupy zajęć projektowych
Rozwiń
Zwiń

W SANS zajęcia odbywają się w małych grupach i studenci mają możliwość praktycznego zdobycia umiejętności pozwalających im czynnie uczestniczyć w procesie projektowania i powstawania dzieła jakim niewątpliwie powinien być świadomie zaprojektowany budynek i jego otoczenie.

06
Nie ma nudy – niecodzienne wykłady
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia w SANS staramy się urozmaicać i nie tworzyć wykładów tylko w salach akademickich. Nasi studenci biorą udział w licznych wyjazdach studyjnych i warsztatach.

07
Kadra praktyków – czynnych specjalistów
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są przez specjalistów i praktyków ze środowiska przemysłowego. Opiekunowie praktyk z czołowych firm specjalizujących się w budownictwie, elektroenergetyce i produkcji wspomogą proces nauczania, dając Ci cenne lekcje i ucząc praktycznych umiejętności przydatnych w późniejszej karierze zawodowej.

08
Zrównoważony rozwój jako wartość kierunku
Rozwiń
Zwiń

SANS dołączyło do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, ponieważ jako uczelnia współpracująca z biznesem, kształcimy młodych ludzi, którzy po ukończeniu studiów powinni wejść w zawodowe życie z przeświadczeniem, że idea społecznej odpowiedzialności jest kluczowym czynnikiem sukcesu we wszystkich sferach funkcjonowania każdego człowieka. Działanie zgodne z normami etycznymi oraz przepisami prawa na rzecz swoich interesariuszy oraz środowiska naturalnego jest jedną z podstawowych wartości wyrażanych przez naszą uczelnię.

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

  1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz świadectwo dojrzałości. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
  4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

opłaty

Studia stacjonarne i niestacjonarne

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim
I rok II rok III rok IV rok
Płatność za semestr 2 x 3350 PLN 2 x 3600 PLN 2 x 3850 PLN 1 x 3850 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 700 PLN 10 x 750 PLN 10 x 800 PLN 5 x 800 PLN
Opłata rekrutacyjna 150 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (promocja trwa do 30.04.2024 r. Więcej informacji znajduje się tutaj .)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok III rok IV rok
Płatność za rok 1900 EURO 1900 EURO 1900 EURO 950 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

partnerzy

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w podczas studiów!

Współpracujemy zarówno z pracowniami architektonicznymi, jak i czołowymi firmami budowlanymi i deweloperskimi. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
dr inż. Michał Konczakowski
konstruktor, automatyk, dyrektor działu R&D, właściciel firmy projektowej

Większość przedsiębiorstw produkcyjnych staje w obecnych czasach wobec wymogów

wysokiej efektywności wytwarzania, niskich kosztów oraz zapewnienia odpowiedniej jakości produktu. Takie cele nie mogą zostać osiągnięte bez inwestycji w nowoczesne technologie oraz dobrze przygotowaną kadrę zarządzającą. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych stworzyła szansę na zdobycie wykształcenia, które wpisuje się w potrzeby przedsiębiorstw. Studenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji dzięki kadrze naukowej związanej z przemysłem mają możliwość praktycznego przygotowania się do wyzwań stawianych przez przyszłych pracodawców.

Rozwiń
Zwiń

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content