ALTERNATYWNY MEBEL URBANISTYCZNY - Sopocka Szkoła Wyższa
18610
post-template-default,single,single-post,postid-18610,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

ALTERNATYWNY MEBEL URBANISTYCZNY

ALTERNATYWNY MEBEL URBANISTYCZNY

W ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Przodkowa (m.in. klasa technikum Architektury Krajobrazu – http://www.zspprzodkowo.pl/) zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów pod hasłem „alternatywny mebel urbanistyczny”.
Warsztaty przygotowali i prowadzili dr arch. Emilia Rolka, dr arch. Radosław Czerniejewski i mgr inż. arch. kraj. Joanna Rayss. W warsztatach wzięło udział kilkanaścioro uczniów z klas 3 i 4. technikum. Trzy grupy uczniów przez 4 godziny pracy stworzyły 3 niesamowite meble – dwa siedziska oraz biurko. Głównym budulcem były europalety z odzysku, czym wpisaliśmy się w trend recyklingu i projektowania w duchu proekologicznym.
Dodatkowo, dnia 06.12.2016 r. w ZSP Przodkowo odbyła się konferencja podsumowująca praktyki uczniów w ramach programu Erasmus+. Podczas konferencji Prodziekan WA SSW dr inż. arch. Grzegorz Pęczek wygłosił wykład o zawodzie architekta.