Architektura wnętrz - Sopocka Szkoła Wyższa
15923
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15923,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

Architektura wnętrz

Studiuj architekturę w SSW!

KANDYDACIE!

Znalezione obrazy dla zapytania hand iconSpóźniłeś się na rozmowę kwalifikacyjną 19 września? Nic straconego!
OSTATNIA Rozmowa kwalifikacyjna (kliknij tu)
na studia na kierunek Architektura Wnętrz odbędzie się 01 października! Zadzwoń do Biura Rekrutacji i dowiedz się więcej!
58 555 83 80 / 506 474 167 / 506 474 217

 

DLACZEGO WARTO?

 

♦ Studia I-go stopnia na kierunku architektura wnętrz obejmują szeroki zakres przedmiotów z zakresu sztuk pięknych. Obszary wiedzy i umiejętności absolwenta obejmują tworzenie projektów wnętrz, grafiki i wzornictwa o wysokiej jakości artystycznej, funkcjonalno-programowej, ergonomicznej, technicznej i ekologicznej. Zagadnienia praktyczne poparte są szeroką wiedzą z zakresu teorii oraz historii architektury i sztuki. Proces kształcenia nakierowany jest na rozwijanie kreatywności studenta.

 

♦ Zajęcia odbywają się w nowoczesnych specjalistycznych pracowniach (pracownia malarstwa i rysunku, rzeźby, prototypownia, pracownia nowych mediów). Zajęcia prowadzone przez wybitnych artystów, w których kształcą się wszyscy studenci zdobywając umiejętności plastyczne przydatne w uprawianiu dyscyplin użytkowych.

 

♦ SSW kładzie nacisk na wyposażenie studenta w niezbędne techniki warsztatowe pozwalające na wykonywanie zawodu projektanta wnętrz.

 

♦ SSW organizuje szereg warsztatów (np. plecionkarskie, kaligrafii itp.) podczas których studenci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

 

♦ Zajęcia ze studentami prowadzą nauczyciele akademiccy, znani artyści i architekci praktycy. Uczelnia szczególny nacisk kładzie na kształcenie w zakresie sztuki użytkowej, co pozwala absolwentom na uzyskanie konkretnego zawodu umożliwiającego pracę na własny rachunek oraz w pracowniach architektonicznych.

 

♦ W ramach programu podnoszącego kompetencje studentów (program dofinansowany przez UE) studenci SSW mają możliwość skorzystania z  bezpłatnych warsztatów i szkoleń o wartości do 15 tys zł. każdy. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Projekty Unijne

 

♦  SSW organizuje studentom tzw. wyjazdy studyjne w celu poszerzenia wiedzy np. do Centrum Zastosowań Światła (LAC) Philips Lighting  (projektowanie światła), do Waplewa (remont konserwatorski obiektu zabytkowego) czy Filharmonii w Warszawie (akustyka w architekturze)

 

♦ Studenci mają szanse zrealizować swoje pasje w licznych zajęciach dodatkowych, które również sami kreują, tak jak m. in. spotkania z przedstawicielami środowiska architektonicznego i projektowego w ramach cyklu wykładów otwartych „Architekci na Wyścigach”.

 

Studenci SSW biorą udział w różnego rodzaju konkursach i projektach, w których zajmują wysokie miejsca. np: studenci SSW otrzymali wyróżnienie w ramach projektu “Estetyzacja Portu w Gdańsku”. Koncepcja projektu zakłada uporządkowanie nabrzeży i zagospodarowanie wolnych przestrzeni z uwzględnieniem praw środowiska naturalnego. W konkursie na projekt i wizualizację zagospodarowania zaniedbanych terenów portowych wystąpiło 14 zespołów złożonych ze studentów trójmiejskich uczelni.

Praca dyplomowa (fragment pracy) Agnieszki Młodzianowskiej-Foryś nt.: Miejska świetlica dla dzieci w Gdyni – projekt koncepcyjny.

Praca dyplomowa (fragment pracy) Dominiki Bagnuckiej nt.: Reinterpretacja krzesła z lat sześćdziesiątych

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA (WAŻNE)

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunki studiów Architektura Wnętrz oraz Architektura uczestniczy dodatkowo w rozmowie kwalifikacyjnej dotyczącej wyboru kierunku studiów.

Kandydat przynosi przed rozmową kwalifikacyjną :
– list motywacyjny uzasadniający wybór kierunku studiów
– portfolio zawierające 2 prace malarskie oraz 2 prace rysunkowe w formacie i technice dowolnej
– płytę CD zawierającą zdjęcia wszystkich prac, które będą przedstawianych podczas rozmowy
– potwierdzenie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 150 zł ( tytułem: opłata kwalifikacyjna + imię i nazwisko, konto bankowe: 66 150017061217000293250000)*

Uwaga! W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat może zaprezentować prace z zakresu fotografii, grafiki, rzeźby itp. świadczące o dodatkowych zainteresowaniach i predyspozycjach.

*) Są to elementy niezbędne. Bez któregokolwiek z nich, Kandydat nie zostanie dopuszczony do rozmowy kwalifikacyjnej.

NOWOCZESNE PRACOWNIE

W semestrze zimowym 2014/2015 zostały uruchomione dwie nowoczesne pracownie:

1) pracownia prototypowania, czyli druku i obróbki w 3D

2) pracownia nowych mediów, czyli ministudio fotovideo (zdjęcia i filmy wraz z obróbką na Adobe Creative Suit)

 

Oprogramowanie:
– Autodesk AutoCAD
– Autodesk 3DSMax
– Autodesk Inventor
– Sketchup Pro + V-ray
– Adobe Design Suite (Photoshop, Illustrator, Premiere, AfterFX)
– Graphisoft ArchiCAD
– Rhinoceros 3D + Grasshopper
– Maxwell Render Suite
– Lumion 3D

 Wybrane przedmioty

 • Projektowanie wnętrz
 • Projektowanie wystaw
 • Projektowanie mebla
 • Rzeźba, malarstwo
 • Fotografia
 • Liternictwo
 • Historia architektury
 • Historia sztuki
 • Komputerowe wspomaganie projektowania

Wybrane miejsca zatrudnienia

 • Pracownie projektowe
 • Firmy produkujące wyposażenia wnętrz
 • Firmy deweloperskie
 • Pracownie scenograficzne, wystawiennicze
 • Pracownie graficzne
 • Agencje reklamowe
 • Administracja samorządowa w zakresie kultury
 • Muzea, galerie sztuki
 • Własna działalność
nazwa kierunku poziom studiów tryb studiów uzyskany tytuł zawodowy czas trwania studiów
Architektura Wnętrz studia I stopnia studia stacjonarne i niestacjonarne licencjat 7 semestrów

Stacjonarne – 3800 PLN / semestr


Niestacjonarne – 3800 PLN / semestr


Płatność na raty: 12 rat w roku po 660 PLN

Aplikuj już dzisiaj!