Architektura wnętrz - studia w SSW - Gdańsk, Sopot, Gdynia
Architektura wnętrz - studia w SSW - Gdańsk, Sopot, Gdynia
15923
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15923,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Architektura wnętrz

Studiuj architekturę wnętrz w SSW!

Terminy rozmowy kwalifikacyjnej na kierunki Architektura I stopnia, Architektura Wnętrz I i II stopnia na rok akademicki 2019/2020:
I termin: 11.07.2019 r.
II termin: 19.09.2019 r.

 

DLACZEGO WARTO?

 

♦ Studia I-go stopnia na kierunku architektura wnętrz obejmują szeroki zakres przedmiotów z zakresu sztuk pięknych. Obszary wiedzy i umiejętności absolwenta obejmują tworzenie projektów wnętrz, grafiki i wzornictwa o wysokiej jakości artystycznej, funkcjonalno-programowej, ergonomicznej, technicznej i ekologicznej. Zagadnienia praktyczne poparte są szeroką wiedzą z zakresu teorii oraz historii architektury i sztuki. Proces kształcenia nakierowany jest na rozwijanie kreatywności studenta.

 

♦ Zajęcia odbywają się w nowoczesnych specjalistycznych pracowniach (pracownia malarstwa i rysunku, rzeźby, prototypownia, pracownia nowych mediów). Zajęcia prowadzone przez wybitnych artystów, w których kształcą się wszyscy studenci zdobywając umiejętności plastyczne przydatne w uprawianiu dyscyplin użytkowych.

 

♦ SSW kładzie nacisk na wyposażenie studenta w niezbędne techniki warsztatowe pozwalające na wykonywanie zawodu projektanta wnętrz.

 

♦ SSW organizuje szereg warsztatów (np. plecionkarskie, kaligrafii itp.) podczas których studenci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

 

♦ Zajęcia ze studentami prowadzą nauczyciele akademiccy, znani artyści i architekci praktycy. Uczelnia szczególny nacisk kładzie na kształcenie w zakresie sztuki użytkowej, co pozwala absolwentom na uzyskanie konkretnego zawodu umożliwiającego pracę na własny rachunek oraz w pracowniach architektonicznych.

 

♦ W ramach programu podnoszącego kompetencje studentów (program dofinansowany przez UE) studenci SSW mają możliwość skorzystania z  bezpłatnych warsztatów i szkoleń o wartości do 15 tys zł. każdy. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Projekty Unijne

 

♦  SSW organizuje studentom tzw. wyjazdy studyjne w celu poszerzenia wiedzy np. do Centrum Zastosowań Światła (LAC) Philips Lighting  (projektowanie światła), do Waplewa (remont konserwatorski obiektu zabytkowego) czy Filharmonii w Warszawie (akustyka w architekturze)

 

♦ Studenci mają szanse zrealizować swoje pasje w licznych zajęciach dodatkowych, które również sami kreują, tak jak m. in. spotkania z przedstawicielami środowiska architektonicznego i projektowego w ramach cyklu wykładów otwartych „Architekci na Wyścigach”.

 

Studenci SSW biorą udział w różnego rodzaju konkursach i projektach, w których zajmują wysokie miejsca. np: studenci SSW otrzymali wyróżnienie w ramach projektu “Estetyzacja Portu w Gdańsku”. Koncepcja projektu zakłada uporządkowanie nabrzeży i zagospodarowanie wolnych przestrzeni z uwzględnieniem praw środowiska naturalnego. W konkursie na projekt i wizualizację zagospodarowania zaniedbanych terenów portowych wystąpiło 14 zespołów złożonych ze studentów trójmiejskich uczelni.

Praca dyplomowa (fragment pracy) Agnieszki Młodzianowskiej-Foryś nt.: Miejska świetlica dla dzieci w Gdyni – projekt koncepcyjny.

Praca dyplomowa (fragment pracy) Małgorzaty Oleszkiewicz nt.: Prywata przestrzeń pacjenta

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA (WAŻNE)

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunki studiów Architektura Wnętrz oraz Architektura uczestniczy dodatkowo w rozmowie kwalifikacyjnej dotyczącej wyboru kierunku studiów.

Kandydat przynosi przed rozmową kwalifikacyjną :
– list motywacyjny uzasadniający wybór kierunku studiów
– portfolio zawierające 2 prace malarskie oraz 2 prace rysunkowe w formacie powyżej A4, tematyce i technice dowolnej
– płytę CD zawierającą zdjęcia wszystkich prac, które będą przedstawianych podczas rozmowy
– potwierdzenie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 150 zł ( tytułem: opłata kwalifikacyjna + imię i nazwisko, konto bankowe: 66 150017061217000293250000)*

Uwaga! W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat może zaprezentować prace z zakresu fotografii, grafiki, rzeźby itp. świadczące o dodatkowych zainteresowaniach i predyspozycjach.

*) Są to elementy niezbędne. Bez któregokolwiek z nich, Kandydat nie zostanie dopuszczony do rozmowy kwalifikacyjnej.

NOWOCZESNE PRACOWNIE

W semestrze zimowym 2014/2015 zostały uruchomione dwie nowoczesne pracownie:

1) pracownia prototypowania, czyli druku i obróbki w 3D

2) pracownia nowych mediów, czyli ministudio fotovideo (zdjęcia i filmy wraz z obróbką na Adobe Creative Suit)

 

Oprogramowanie:
– Autodesk AutoCAD
– Autodesk 3DSMax
– Autodesk Inventor
– Sketchup Pro + V-ray
– Adobe Design Suite (Photoshop, Illustrator, Premiere, AfterFX)
– Graphisoft ArchiCAD
– Rhinoceros 3D + Grasshopper
– Maxwell Render Suite
– Lumion 3D

 Wybrane przedmioty

 • Projektowanie wnętrz
 • Projektowanie wystaw
 • Projektowanie mebla
 • Rzeźba, malarstwo
 • Fotografia
 • Liternictwo
 • Historia architektury
 • Historia sztuki
 • Komputerowe wspomaganie projektowania

Wybrane miejsca zatrudnienia

 • Pracownie projektowe
 • Firmy produkujące wyposażenia wnętrz
 • Firmy deweloperskie
 • Pracownie scenograficzne, wystawiennicze
 • Pracownie graficzne
 • Agencje reklamowe
 • Administracja samorządowa w zakresie kultury
 • Muzea, galerie sztuki
 • Własna działalność

Przedstawiona oferta edukacyjna, a także plan i program mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

nazwa kierunku poziom studiów tryb studiów uzyskany tytuł zawodowy czas trwania studiów
Architektura Wnętrz studia I stopnia studia stacjonarne i niestacjonarne licencjat 7 semestrów

Stacjonarne – 3800 PLN / semestr


Niestacjonarne – 3800 PLN / semestr


Płatność na raty: 12 rat w roku po 660 PLN

Aplikuj już dzisiaj!