Architektura - studia w SSW - Gdańsk, Sopot, Gdynia
15927
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15927,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Architektura – studia inżynierskie

Termin nadsyłania portfolio: 12 sierpnia 2020 r.

DLACZEGO WARTO?

 

Architektura jest jedną z tych specyficznych dziedzin życia społecznego, która łączy sztukę z inżynierią – marzenia z pragmatyzmem. To właśnie dzięki jej osiągnięciom powstawały i upadały całe imperia; architektura jest zatem jednym z najstarszych przejawów społecznej aktywności człowieka. Dzięki studiom na kierunku architektura (dawniej Architektura i Urbanistyka) w Sopockiej Szkoły Wyższej studenci mogą zdobyć wiedzę z dziedziny architektury – wiedzę na temat kształtowania i kreowania przestrzeni, zarówno prywatnej jak i publicznej, będącej wizytówką miasta.

 

♦  SSW to jedyna uczelnia w Północnej Polsce posiadająca w swej ofercie wszystkie kierunki projektowe (Architektura, Architektura Wnętrz, Architektura krajobrazu, Wzornictwo) , dzięki czemu studenci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z wielu zazębiających się kierunków.

 

Wykładowcy praktycy – czynni architekci

 

W SSW zajęcia odbywają się w małych grupach i  studenci mają możliwość praktycznego zdobycia umiejętności pozwalających im czynnie uczestniczyć w procesie projektowania i powstawania dzieła jakim niewątpliwie powinien być świadomie zaprojektowany budynek i jego otoczenie.

 

 

Studia realizowane są zgodnie z obowiązującymi standardami kształcenia dla zawodu architekta a ich ukończenie uprawnia do starania się o nadanie uprawnień zawodowych przez Izbę Architektów RP, po spełnieniu pozostałych wymagań określonych przepisami regulującymi dostęp do zawodu architekta w Polsce.

 

SSW posiada własne pracownie zapewniające najwyższy standard nauczania (m.in prototypownia, pracownia nowych mediów, galeria). Więcej o pracowniach w zakładce Baza Dydaktyczna SSW.

 

 

SSW organizuje studentom wyjazdy studyjne np.

  • Podlaskie Konopie w Dobrzyniówku i Park Ekologiczny w Pasłęku (projektowanie bioklimatyczne)
  • Centrum Zastosowań Światła (LAC) Philips Lighting  (projektowanie światła)
  • Waplewo (remont konserwatorski obiektu zabytkowego)
  • Filharmonia -Warszawa (akustyka w architekturze)
  • Twierdza Wisłoujście (program opieki nad zabytkami)

 

 

Studenci SSW biorą udział w targach i konkursach architektonicznych co procentuje później w ubieganiu się o prace w najlepszych biurach architektonicznych.

 

W ramach programu podnoszącego kompetencje studentów (program dofinansowany przez UE) studenci SSW mają możliwość skorzystania z  bezpłatnych warsztatów i szkoleń o wartości do 15 tys zł. każdy. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Projekty Unijne

 

SSW gwarantuje studentom praktyki zawodowe w najlepszych biurach architektonicznych i firmach deweloperskich np. Wolski Architekci, WM Pracownia Projektowania Miasta, Rayss Group, Arkon Studio, Eurostyl, PB Górski.

Sopocka Szkoła Wyższa jest jedną z 3 niepublicznych uczelni w Polsce, których dyplom magistra inżyniera architekta uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, zgodnie z wymogami Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/36/WE z dnia 7 września 2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych.

Obecnie oczekujemy na oficjalną publikację przez Komisję Europejską informacji w załączniku V do Dyrektywy 2005/36/W.

Opinia eksperta

Bartosz Felski

dr inż. arch.

architekt, specjalista w zakresie architektury zrównoważonej i ekologicznej

Architektura jest niesamowitą dziedziną naszej egzystencji. Z jednej strony pozostając na rubieży świata sztuki, dotyka swoją istotą problem piękna i estetyki; jest zatem trochę jak czarna kawa – potrafi być intensywna i aromatyczna. A na pewno – intrygująca. Z drugiej strony architektura jest trochę jak czarny chleb – jest treścią otaczającej nas przestrzeni; bywa brutalna, czasem niezjadliwa.

 

Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie dzięki architekturze rozwijają się miasta, przebudowywane są dzielnice i powstają budynki. To tworzy z niej realne narzędzie rozwiązywania problemów kulturowych, społecznych i przestrzennych. Architektura jest bowiem formą dialogu w przestrzeni miasta, bez którego tkanka urbanistyczna byłaby wyłącznie bezdusznym zbiorem murów i cegieł. Jest również katalizatorem aktywności społecznej, bez której nie można by mówić o rozwoju naszej cywilizacji.

 

Ta dwoistość architektury jest czymś, co nas inspiruje i o tym chcemy uczyć studentów Sopockiej Szkoły Wyższej.

NOWOCZESNE PRACOWNIE

W semestrze zimowym 2014/2015 zostały uruchomione dwie nowoczesne pracownie:

 

1) pracownia prototypowania, czyli druku i obróbki w 3D
2) pracownia nowych mediów, czyli ministudio fotovideo (zdjęcia i filmy wraz z obróbką na Adobe Creative Suit)

 

Oprogramowanie:
– Autodesk AutoCAD
– Autodesk 3DSMax
– Autodesk Inventor
– Sketchup Pro + V-ray
– Adobe Design Suite (Photoshop, Illustrator, Premiere, AfterFX)
– Graphisoft ArchiCAD
– Rhinoceros 3D + Grasshopper
– Maxwell Render Suite
– Lumion 3D

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA (WAŻNE)

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek studiów Architektura uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej dotyczącej wyboru kierunku studiów.

 

Kandydat przynosi na rozmowę kwalifikacyjną list motywacyjny* uzasadniający wybór kierunku studiów i portfolio* zawierające 2 prace malarskie oraz 2 prace rysunkowe w w formacie powyżej A4, tematyce i technice dowolnej.

 

Dodatkowo do portfolio należy dołączyć płytę CD* zawierającą zdjęcia wszystkich prac przedstawianych podczas rozmowy.

 

Opłata za rozmowę kwalifikacyjną wynosi 150 zł.
Opłaty należy dokonać najpóźniej na dwa dni przed wyznaczonym terminem rozmowy.

 

Uwaga! W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat może zaprezentować prace z zakresu fotografii, grafiki, rzeźby itp. świadczące o dodatkowych zainteresowaniach i predyspozycjach.

 

*) Są to elementy niezbędne. Bez któregokolwiek z nich, Kandydat nie zostanie dopuszczony do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wybrane przedmioty

♦   Projektowanie architektoniczne
♦   Historia architektury
♦   Rysunek odręczny, malarstwo
♦   Grafika prezentacyjna
♦   Planowanie infrastruktury technicznej
♦   Rewitalizacja urbanistyczna
♦   Rewitalizacja miast w kontekście kwestii mieszkaniowej
♦   Zarządzanie projektami rewitalizacji
♦   Koordynacja projektów architektonicznych
♦   Restrukturyzacja obiektów architektonicznych
♦   Konstrukcje budowlane
♦   Przyrodnicze uwarunkowania w projektowaniu
♦   Historia sztuki

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

nazwa kierunkuArchitektura
poziom studiówstudia I stopnia
tryb studiówstudia stacjonarne i stacjonarno-weekendowe
uzyskany tytuł zawodowyinżynier architekt
czas trwania studiów8 semestrów
Stacjonarne i stacjonarno-weekendowe:
640 PLN / miesięcznie

Aplikuj już dzisiaj!