Baza dydaktyczna Sopockiej Szkoły Wyższej - Sopocka Szkoła Wyższa
20695
page-template-default,page,page-id-20695,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Baza dydaktyczna Sopockiej Szkoły Wyższej

Siedziba Sopockiej Szkoły Wyższej mieści się niedaleko centrum Sopotu, w specjalnie przystosowanym budynku, który ma jak najlepiej odpowiadać na potrzeby studentów i pracowników Szkoły. Nasza placówka jest nowoczesna i funkcjonalna, ale jednocześnie pomyślana w taki sposób, aby stanowiła otoczenie przyjazne i komfortowe dla każdego użytkownika. Dla Władz Uczelni bardzo ważne było zarazem stworzenie w gmachu naszej Szkoły doskonale wyposażonego i rozbudowanego zaplecza dydaktycznego, z którego w pełni korzystać mogą zarówno wykładowcy, jak i studenci SSW.

 

W budynku naszej Szkoły znajdują się dwie aule kompleksowo wyposażone w sprzęt audiowizualny i komputerowy. Zajęcia i wykłady prowadzone są w 19 przestronnych salach dydaktycznych, gdzie również jako standardowe wyposażenie znajdują się m.in. rzutniki i sprzęt komputerowy. Studenci Sopockiej Szkoły Wyższej odbywają też zajęcia praktyczne prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców – praktyków. Ćwiczenia odbywają się w nowoczesnych pracowniach: prototypowni i pracowni nowych mediów. Do użytku naszych studentów przeznaczona jest biblioteka wraz z czytelnią, gdzie ulokowane są ogólnodostępne stanowiska komputerowe.

 

W  budynku Uczelni jest też dostęp do szybkiego, bezprzewodowego i bezpłatnego Internetu. W czasie pomiędzy zajęciami studenci mogą udać się do baru znajdującego się w budynku Szkoły, gdzie czeka na nich szeroka oferta gastronomiczna.

Uczelnia dysponuje rozwiniętymi platformami edukacyjnymi, takimi jak EduPortal i Wirtualna Uczelnia, które zapewniają najwyższą jakość kształcenia oraz obsługę studentów w wirtualnych czasach.

O Wirtualnej Uczelni oraz Eduportalu opowiadają Prorektor ds Rozwoju i Kształcenia SSW, dr Anna Szymczak oraz Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów SSW dr Joanna Pioch

Aule

W budynku naszej Uczelni znajdują się dwie aule, każda ulokowana jest na jednym z dwóch poziomów gmachu. Są to obszerne i nowoczesne pomieszczenia, która mogą pomieścić nawet 140 osób. Każda aula została zaprojektowana i pomyślana w taki sposób, aby zagwarantować zarówno wykładowcom, jak i studentom, najwyższy komfort i wygodę korzystania z niej w trakcie wykładów. Sale są skomputeryzowane, wyposażone w rzutniki, dzięki którym zajęcia mogą odbywać się przy użyciu projekcji wizualnych prezentujących omawiany materiał dydaktyczny.

Galeria

Galeria Sopockiej Szkoły Wyższej mieści się w przestronnym, pełnym światła pomieszczeniu, w oddzielnym budynku – na ul. Marii Skłodowskiej Curie 10. W galerii odbywają się praktyczne zajęcia  z rysunku, malarstwa czy rzeźby. Artystyczny klimat galerii sprzyja twórczej i kreatywnej pracy.

Pracownia prototypowania

Pracowania PROTOlab dysponuje nowoczesnym sprzętem umożliwiającym cyfrową fabrykację modeli. Fabrykacja może odbywać się zarówno w sposób addytywny, jak i substraktywny. Dzięki dużemu spektrum stosowanych urządzeń możliwe jest tworzenie dowolnych modeli, detali, mebli i form architektonicznych. Wysoko wykwalifikowana kadra służy pomocą naszym studentom i umożliwia im zrównoważony rozwój. W pracowni odbywają się zajęcia z fabrykacji 3D, Technik Projektowania Komputacyjnego, Podstaw Technik Projektownia Komputacyjnego, Zaawansowanych Technik Projektowania Komputacyjnego, Wstępu do Projektowania Przestrzeni, Projektowania Architektonicznego.

 

Laboratorium wyposażone jest w:
– Drukarkę 3d – 3DSYSTEMS
– Drukarkę 3d – Zoltrax M200
– Frezarkę – Modela
– Ploter tnący – Lynx

DRUKARKI 3D
Pracownia nowych mediów

W pracowni nowych mediów nasi studenci uczą się m.in. profesjonalnej obróbki graficznej zdjęć i filmów, przy użyciu programów:
– Adobe Design Suite (Photoshop, Illustrator, Indesign Premiere, AfterFX)
– Lumion 3D

Biblioteka

Biblioteka Naukowa Sopockiej Szkoły Wyższej mieści się w przestronnym, pełnym światła pomieszczeniu. Jej wystrój został przemyślany tak, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą nauce i relaksowi. Ustawienie stołów w bibliotece sprzyja kontaktowi między studentami, przez co wykładowcy chętnie prowadzą w niej zajęcia. Studenci naszej uczelni mogą u nas swobodnie korzystać z komputerów oraz odpocząć między zajęciami, czytając prasę na czerwonych kanapach. Naszym nadrzędnym celem jest pomoc studentom w doborze odpowiedniej literatury oraz stwarzanie atmosfery przyjaznej i sprzyjającej nauce.

 

Biblioteka pracuje w programie LIBRA 2000. Obecnie udostępniamy 8646 woluminów oraz liczne tytuły czasopism branżowych.