WERSJA ANGIELSKA WERSJA ROSYJSKA
[layerslider id="5"]

Finanse osobiste na plus!Skąd wzięły się pieniądze, kiedy powstały pierwsze banki i jak gospodarować własnymi finansami? Wydział Zamiejscowy w Chojnicach Sopockiej Szkoły Wyższej wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt „Finanse osobiste na plus!”, skierowany do uczniów szkół podstawowych powiatu chojnickiego.

Podczas warsztatów uczniowie poznają historię pieniędzy oraz banków, dowiadują się czym różni się kredyt od pożyczki oraz uczą się jak gospodarować domowym budżetem i własnym kieszonkowym. Mając do dyspozycji określoną kwotę uczniowie muszą z listy zadań wybrać najpilniejsze wydatki do opłacenia oraz znaleźć oszczędności na nieprzewidziane wydatki.

Wiedzę zdobytą podczas warsztatów uczniowie wykorzystają w praktyce, opracowując projekt budżetu wycieczki. Cztery szkoły, które przygotują najbardziej spójne budżety zakwalifikują się do turnieju wiedzy ekonomicznej, w którym powalczą o nagrodę główną: wycieczkę do Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka w Narodowym Banku Polskim.

W projekcie uczestniczy osiem szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chojnicach, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach, Szkoła Podstawowa w Silnie, Szkoła Podstawowa w Lichnowach, Szkoła Podstawowa w Kłodawie, Szkoła Podstawowa w Zalesiu, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku.

Projekt „Finanse osobiste na plus” realizowany jest w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Sopocka Szkoła Wyższa
ul.Młodzieżowa 44, 89-604 Chojnice
tel. (52) 334-14-50, (52) 397- 31- 75
Konto bankowe: 37 15001706-1217000528570000

© 2004-2014 Sopocka Szkoła Wyższa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Design by Trójwizja.
Nasi partnerzy:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress