Chór Sopockiej Szkoły Wyższej „Mundus Cantat” wraca z tarczą i zaprasza do swojego składu - Sopocka Szkoła Wyższa
Chór Sopockiej Szkoły Wyższej „Mundus Cantat” wraca z tarczą i zaprasza do swojego składu - Sopocka Szkoła Wyższa
25224
post-template-default,single,single-post,postid-25224,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Chór Sopockiej Szkoły Wyższej „Mundus Cantat” wraca z tarczą i zaprasza do swojego składu

Chór Sopockiej Szkoły Wyższej „Mundus Cantat” wraca z tarczą i zaprasza do swojego składu

Chór Sopockiej Szkoły Wyższej „Mundus Cantat” zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Music&Sea” w Grecji! Teraz zaprasza do składu nowych śpiewaków.

Chór SSW wrócił z Festiwalu „Music&Sea” w Paralii (Grecja) dumny i wypoczęty. Zdobył I nagrodę w kategorii “chóry dorosłe” oraz wysoką punktację i uznanie jurorów, którzy oznajmili, że chcieliby pójść na koncert chóru SSW i usłyszeć go jeszcze raz. To był dla chóru największy komplement! Na przesłuchaniu zaprezentowany został zróżnicowany repertuar przede wszystkim współczesnych kompozytorów – od energicznej „Ceciliady” Marcina Wawruka po bardzo trudny i wymagający utwór „Florete Flores”. Oczywiście większość przygotowań do konkursu odbyło się przed wyjazdem, ale to w jego trakcie dyrygentka dr hab. Beata Wróblewska dopracowywała z chórem szczegóły. Ciężka praca się opłaciła i chór wrócił do Sopotu z trofeum.

Jednak nie samą muzyką chórzysta żyje! Znalazł się również czas na korzystanie z atrakcji Riwiery Olimpijskiej – chórzyści wypłynęli w rejs i kąpali się u stóp Olimpu, zwiedzali prawosławny Klasztor Warlamma wznoszącego się na Meteorach (8 cud świata!), odwiedzili greckich bogów na Panteonie i oczywiście plażowali oraz integrowali się z innymi chórami ze świata.

Po powrocie rozpoczyna się nowy sezon chóralny i chór szuka nowych kandydatów do swojego składu. Jeżeli lubisz śpiewać, podróżować i zdobywać międzynarodowe przyjaźnie, przyjdź i sprawdź czy śpiewanie w chórze to twoja pasja!

Przesłuchania odbywają się w każdą środę (od 3 października) o godz. 19.00 w Sali 113 Sopockiej Szkoły Wyższej.

Zostań współautorem naszych kolejnych sukcesów artystycznych!