Dlaczego warto studiować w SSW i pracować w centrach nowoczesnych usług biznesowych - Sopocka Szkoła Wyższa
25004
post-template-default,single,single-post,postid-25004,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

Dlaczego warto studiować w SSW i pracować w centrach nowoczesnych usług biznesowych

Dlaczego warto studiować w SSW i pracować w centrach nowoczesnych usług biznesowych

Misją Sopockiej Szkoły Wyższej jest takie przygotowanie naszych Studentów, by mogli oni po ukończeniu studiów bez kłopotu znaleźć atrakcyjne miejsce pracy w swoim zawodzie, w tym szczególnie w dynamicznie rozwijających się firmach, świadczących nowoczesne usługi biznesowe. Na północy Polski sektor ten rozwija się szczególnie intensywnie w Trójmieście. W ciągu ostatnich dwóch lat utworzono tu niecałe 7 tys. nowych miejsc pracy[1]. Łącznie w Trójmieście działa 135 centrów nowoczesnych usług biznesowych, z czego 14 z nich powstało w latach 2017-2018. Do największych graczy na tym rynku w Trójmieście należą: State Street, SWAROVSKI Global Business Services, Thomson Reuters, thyssenkrupp Group Services, Transcom Worldwide, Unifeeder, Wipro IT Services, Bayer Service Center, WNS Global Services.

W centrach nowoczesnych usług biznesowych rzeczą oczywistą jest codzienne posługiwanie się wieloma językami obcymi. W Sopockiej Szkole Wyższej studentom kierunku Business & Languages oferujemy naukę biznesowego angielskiego i niemieckiego, co jest wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu w tych centrach. Według raportu ABSL najważniejszymi państwami docelowymi, dla których świadczone są usługi to: Niemcy, Wielka Brytania i USA. Nie dziwi zatem, że do świadczenia tych usług wykorzystywane są następujące języki (w nawiasach odpowiednie odsetki):

  • angielski (98%)
  • polski (77%)
  • niemiecki (72%).

W centrach nowoczesnych usług biznesowych zatrudniani są nie tylko Polacy, ale również obywatele innych państw. Wśród obcokrajowców na pierwszym miejscu wymieniani są obywatele Ukrainy.

Praca w trójmiejskich centrach nowoczesnych usług biznesowych jest traktowana wśród naszych studentów oraz absolwentów jako niezwykle atrakcyjna. Podstawowym czynnikiem atrakcyjności jest nie tylko możliwość pracy w prestiżowych międzynarodowych firmach, oferujących wszechstronny rozwój zawodowy naszym studentom/absolwentom, ale również wysoki poziom zarobków oraz atrakcyjny pakiet świadczeń pozapłacowych. Przykładowo w zawodach związanych z rachunkowością trójmiejskie centra oferują rekordowo wysokie płace brutto począwszy od 4 300 zł (młodszy księgowy) aż do poziomu 23 000 zł (menedżer). Są to poziomy tylko nieznacznie niższe od płac w topowych polskich ośrodkach usług (Warszawa, Kraków, Wrocław).

[1] Wszystkie dane na podstawie raportu Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018, ABSL.