Dlaczego warto studiować w SSW i pracować w centrach nowoczesnych usług biznesowych - Sopocka Szkoła Wyższa
25004
post-template-default,single,single-post,postid-25004,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Dlaczego warto studiować w SSW i pracować w centrach nowoczesnych usług biznesowych

Dlaczego warto studiować w SSW i pracować w centrach nowoczesnych usług biznesowych

Od kilku lat Polska utrzymuje się w czołówce najatrakcyjniejszych lokalizacji dla dynamicznie rozwijających się, międzynarodowych firm, świadczących nowoczesne usługi biznesowe. Branża sektora usług wspólnych BPO/SSC/IT szczególnie intensywnie rozwija się w Trójmieście. W ciągu ostatnich dwóch lat utworzono tu niecałe 7 tys. nowych miejsc pracy.

Łącznie w Trójmieście działa 135 centrów nowoczesnych usług biznesowych, z czego 14 z nich powstało w latach 2017-2018. Do największych graczy na tym rynku w Trójmieście należą: State Street, SWAROVSKI Global Business Services, Thomson Reuters, Thyssenkrupp Group Services, Transcom Worldwide, Unifeeder, Wipro IT Services, Bayer Service Center, WNS Global Services.

Sopocka Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych uczelni wraz z wejściem na rynek Polski sektora usług wspólnych zaczęła skutecznie współpracować z największymi graczami tego rynku. Uczelnia tworząc programy studiów współpracuje z sektorem pracodawców. Absolwenci SSW bardzo szybko znajdują pracę, a co więcej pracują bardzo często już w czasie studiów. Tutaj rodzi się pytanie, jaki kierunek należy ukończyć by bez problemu znaleźć pracę w sektorze usług wspólnych. Odpowiedź brzmi: Finanse i rachunkowość, Finanse i rachunkowość ACCA, Finanse i ekonomia biznesu (studia dualne) oraz Business & Languages.

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ ACCA

Finanse i Rachunkowość (studia I i II stopnia) oraz Finanse i Rachunkowość według standardów ACCA (studia II stopnia i studia podyplomowe) to kierunki których absolwenci są poszukiwaniu. Sopocka Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych Uczelni posiada akredytację ACCA . Uprawnienia zawodowe ACCA to jedne z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniane przez pracodawców na całym świecie. Studenci Sopockiej Szkoły Wyższej na kierunku finanse i rachunkowość według standardów ACCA już teraz są rozchwytywani przez trójmiejskie Centra BPO/SSC/IT.
Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po zaliczeniu on – line modułu etycznego, bez dodatkowych egzaminów, uzyskania kwalifikacji ACCA – Diploma in Accounting and Business.

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU
STUDIA DUALNE = 3 DNI STAŻU + 2 DNI NAUKI

Nowością są również uruchomione w Sopockiej Szkole Wyższej studia dualne prowadzone na kierunku „Ekonomia ” na specjalności „Finanse i ekonomia biznesu ”. Studia dualne są odpowiedzią na wyzwania regionalnego rynku pracy i oparte są na zasadzie przemienności kształcenia teoretycznego i praktycznego. Program studiów obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelni w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów i laboratoriów oraz płatny staż zawodowy odbywany w partnerskiej firmie. Studenci 3 dni w tygodniu odbywają staż zawodowy w wybranej firmie (poleconej przez uczelnię) a następne 2 dni uczestniczą w zajęciach na uczelni. Równoległe studiowanie i odbywanie stażu zawodowego rozpoczyna się od drugiego roku nauki i trwa do końca studiów. Już począwszy od pierwszego roku studiów studenci pracują nad podniesieniem umiejętności komunikacji w wybranym języku obcym (angielskim lub niemieckim). Staże są płatne a studia na I roku kosztują 100 zł miesięcznie.

BUSINESS & LANGUAGES

W centrach nowoczesnych usług biznesowych rzeczą oczywistą jest codzienne posługiwanie się wieloma językami obcymi. W Sopockiej Szkole Wyższej studentom kierunku Business & Languages oferuje się naukę biznesowego angielskiego, niemieckiego, szwedzkiego co jest wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu w tych centrach. Według raportu ABSL najważniejszymi państwami docelowymi, dla których świadczone są usługi to: Niemcy, Wielka Brytania i USA. Studenci na ostatnim semestrze odbywają praktyki w centrach usług wspólnych.

Praca w trójmiejskich centrach nowoczesnych usług biznesowych jest traktowana wśród studentów SSW (Sopockiej Szkoły Wyższej) studentów oraz absolwentów jako niezwykle atrakcyjna. Podstawowym czynnikiem atrakcyjności jest nie tylko możliwość pracy w prestiżowych międzynarodowych firmach, oferujących wszechstronny rozwój zawodowy naszym studentom/absolwentom, ale również wysoki poziom zarobków oraz atrakcyjny pakiet świadczeń pozapłacowych. Przykładowo w zawodach związanych z rachunkowością trójmiejskie centra oferują rekordowo wysokie płace brutto począwszy od 4 300 zł (młodszy księgowy) aż do poziomu 23 000 zł (menedżer).