Działalność Naukowa - Sopocka Szkoła Wyższa
15675
page-template-default,page,page-id-15675,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Działalność Naukowa

Działalność naukowa, obok misji kształcenia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jest najważniejszym zadaniem stawianym sobie przez Sopocką Szkołę Wyższą. Liczni, profesjonalni pracownicy naukowo – dydaktyczni naszej Uczelni prowadzą szeroko zakrojone badania w wielu różnorodnych dziedzinach. Duże zróżnicowanie zainteresowań badawczych związane jest z rozbudowaną strukturą naszej Szkoły, gdzie na wydziałach ekonomiczno-społecznym i architektonicznym spotykają się naukowcy z wielu odrębnych specjalności. Dzięki temu na drodze badań naukowych poszukiwane są odpowiedzi na pytania związane m.in. z problematyką natury ekonomicznej, prawnej i architektonicznej.

 

Pracownicy SSW prezentują wyniki swoich badań w formie artykułów publikowanych w czasopismach krajowych, jak i zagranicznych. Mają też na swoim koncie autorskie monografie, podręczniki akademickie oraz redakcje wydawnictw specjalistycznych. Nasi pracownicy aktywnie działają też poprzez uczestniczenie w konferencjach oraz sympozjach naukowych, odbywających się zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie zabierają głos w dyskusji nad aktualnymi problemami współczesnej nauki. W zakresie aktywności naszej kadry znajduje się też organizacja seminariów i konferencji naukowych, niejednokrotnie we współpracy z innymi jednostkami naukowymi.

 

Nasi wykładowcy chętnie dzielą się najnowszymi wynikami prowadzonych badań również na łamach czasopisma Sopockiej Szkoły Wyższej Przestrzeń. Ekonomia. Społeczeństwo, które to stanowi forum wymiany myśli i wiedzy, głównie na polu nauk społecznych i tych z obszaru architektury. W czasopiśmie publikują zarówno nasi pracownicy, jak i inni naukowcy z kraju oraz instytucji zagranicznych.

WYDZIAŁ EKONOMICZNO-SPOŁECZNY

WYDZIAŁ ARCHITEKTURY