Europeistyka - Studia europeistyczne i dyplomatyczne
Europeistyka - Studia europeistyczne i dyplomatyczne
15925
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15925,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Europeistyka

Studiuj europeistykę w SSW!

DLACZEGO WARTO?

 

♦ Europeistyka to kierunek pozwalający zdobyć umiejętności analizowania złożonych procesów ekonomicznych, politycznych, społecznych i historycznych zachodzących w UE. Studia na kierunku europeistyka przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych, w administracji rządowej, urzędach administracji regionalnej i lokalnej, oraz w organizacjach pozarządowych. Zdobyte umiejętności pozwalają również na ubieganie się o pracę w instytucjach Unii Europejskiej i przedstawicielstwach Polski w UE.

 

► Kierunek europeistyka to interdyscyplinarne studia oferujące szeroką wiedzę z zakresu:

  • Stosunków międzynarodowych
  • Procesów rozwoju integracji europejskiej
  • Funkcjonowania rynku wewnętrznego i unii walutowej
  • Prawa europejskiego
  • Zasad działania instytucji wspólnotowych
  • Polityk gospodarczych
  • Funduszy strukturalnych
  • Historii i kultury europejskiej

Specjalizacje

BIZNES NA RYNKACH SKANDYNAWSKICH

Oferujemy użyteczną skandynawistykę. Znajomość języka szwedzkiego to za mało, aby funkcjonować na rynku skandynawskim. Dlatego oferujemy poszerzony program edukacyjny, którego istotę stanowią elementy nauk ekonomicznych. Powiązanie wiedzy o historii, kulturze oraz funkcjonowaniu gospodarki, zwłaszcza na szczeblu regionalnym, pozwoli zrozumieć i analizować funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw na rynkach skandynawskim i polskim, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy transgranicznej i transregionalnej. Korzystając z doświadczeń Skandynawów nauczamy studentów przede wszystkim dobrze zorganizowanej pracy zespołowej, umiejętności negocjowania w wybranym języku skandynawskim oraz w języku angielskim.

 

Na specjalności Biznes na rynkach skandynawskich zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie:
♦   Wprowadzania przedsiębiorstwa na rynek skandynawski
♦   Poszukiwania partnerów do międzynarodowej współpracy gospodarczej

 

Wybrane przedmioty:
♦   Różnice kulturowe w biznesie
♦   Geografia gospodarcza Skandynawii
♦   Gospodarka Skandynawii

KOMUNIKACJA SPOŁECZNA I MEDIA

Efektywna komunikacja jest czynnikiem decydującym o skuteczności i szybkości wszelkiego działania. Szybkość może być istotnie zwiększona przez media, które nie mają żadnych ograniczeń przestrzennych. Stąd nasza propozycja – komunikacja społeczna i media. Celem kształcenia w ramach tej specjalności jest zdobycie wiedzy, która pozwoli zrozumieć współczesne zjawiska kulturowe, społeczne i polityczne w szerszej, historycznej perspektywie. Studenci zapoznają się z zasadami działania opinii publicznej oraz z podstawowymi mechanizmami społecznego komunikowania.

Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do „zajmowania się” informacją w różnych organizacjach i instytucjach w charakterze rzecznika prasowego, specjalisty do spraw public relations, specjalisty do spraw marketingu.

 

Wybrane przedmioty:

♦   Podstawy Prawa Medialnego
♦   Wstęp do PR
♦   Metody Badań Medioznawczych
♦   Języki Wypowiedzi Dziennikarskiej
♦   Filozofia Dialogu

 

Praca po studiach:
♦   Biura rzeczników prasowych
♦   Organizacje rządowe i pozarządowe
♦   Sztaby wyborcze
♦   Agencje reklamowe
♦   Agencje informacyjne

DYPLOMACJA I STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Dyplomacja i stosunki międzynarodowe stanowi atrakcyjną ofertę kształceniową dla osób pragnących dokładnie zrozumieć skomplikowane i gwałtownie zmieniające się otoczenie międzynarodowe Polski i jej gospodarki. Oferta ta skierowana jest do osób, które po ukończeniu studiów będą pragnęły związać się z tymi fragmentami administracji publicznej, które w naturalny sposób realizują polskie interesy w układzie międzynarodowym – ministerstwa, urzędy centralne, urzędy marszałkowskie oraz w samorządach, które prowadzą aktywne kontakty zagraniczne. Z pakietem edukacyjnym, eksponującym całokształt otoczenia międzynarodowego Polski, Absolwent tego kierunku będzie również miał ułatwiony start do podjęcia pracy w licznych organizacjach międzynarodowych, które coraz częściej są obsadzane przez obywateli polskich. Atrakcyjnym fragmentem edukacyjnym jest też poznanie praktyki działania sfery dyplomacji, której normy przenikają do wielu dziedzin życia publicznego, stanowiąc wzór zachowania i układania relacji. Ekspozycja międzynarodowa Polski oraz gwałtownie rosnące zainteresowanie naszym krajem wymaga coraz lepiej przygotowanych Absolwentów, potrafiących sprawnie poruszać się w przestrzeni międzynarodowej, w tym również gospodarczej.

Wybrane przedmioty:

♦ Protokół dyplomatyczny i etykieta w biznesie
♦ Międzynarodowe stosunki gospodarcze
♦ Polska firma na rynku międzynarodowym
♦ Współczesne Niemcy i stosunki polsko – niemieckie

 

 

 

Opinia eksperta

Dyplomacja i stosunki międzynarodowe stanowi atrakcyjną ofertę kształceniową dla Studentów pragnących dokładnie zrozumieć skomplikowane i gwałtownie zmieniające się otoczenie międzynarodowe Polski i jej gospodarki. Oferta ta skierowana jest do Studentów, którzy po ukończeniu studiów będą pragnęli związać się z tymi fragmentami administracji publicznej, które w naturalny sposób realizują polskie interesy w układzie międzynarodowym – ministerstwa, urzędy centralne, urzędy marszałkowskie oraz w samorządach, które prowadzą aktywne kontakty zagraniczne. Z pakietem edukacyjnym, eksponującym całokształt otoczenia międzynarodowego Polski, Absolwent tego kierunku będzie również miał ułatwiony start do podjęcia pracy w licznych organizacjach międzynarodowych, które coraz częściej są obsadzane przez obywateli polskich. Atrakcyjnym fragmentem edukacyjnym jest też poznanie praktyki działania sfery dyplomacji, której normy przenikają do wielu dziedzin życia publicznego, stanowiąc wzór zachowania i układania relacji. Ekspozycja międzynarodowa Polski oraz gwałtownie rosnące zainteresowanie naszym krajem wymaga coraz lepiej przygotowanych Absolwentów, potrafiących sprawnie poruszać się w przestrzeni międzynarodowej, w tym również gospodarczej.

dr Tomasz Kalinowski

b. Radca – Minister, dyplomata, ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

nazwa kierunku poziom studiów tryb studiów uzyskany tytuł zawodowy czas trwania studiów
Europeistyka studia I stopnia studia stacjonarne i niestacjonarne licencjat 6 semestrów

Stacjonarne – 1800 PLN / semestr


Niestacjonarne – 1800 PLN / semestr


Płatność na raty: 12 rat w roku po 299 PLN

Aplikuj już dzisiaj!