Finanse i rachunkowość - studia w SSW - Gdańsk, Sopot, Gdynia
15920
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15920,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Finanse i rachunkowość

Studia realizowane według standardów ACCA! Studia akredytowane przez ACCA!

DLACZEGO WARTO?

 

♦  Sopocka Szkoła Wyższa jest jedną z wiodących, nie tylko w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia) ale w całym kraju uczelni kształcących specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.  Programy studiów SSW są akredytowane przez ACCA czyli największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.

 

♦ W ramach kierunku finanse i rachunkowość studenci otrzymują nowoczesną wiedzę niezbędną zarówno w zawodzie księgowego, jak i controllera. Księgowy to zawód z tradycjami i mocną pozycją w przedsiębiorstwie, natomiast controller to zawód stosunkowo nowy, z przyszłością. Stanowiska księgowego i controllera istnieją we wszystkich przedsiębiorstwach. W Unii Europejskiej specjaliści z tego zakresu są szczególnie poszukiwani, gdyż łączą tradycyjną wiedzę księgowego, doradcy podatkowego oraz analityka finansowego. Opracowując plany działalności przedsiębiorstwa tworzą wizję jego przyszłości.

 

♦  Dynamiczny rozwój wysoko wyspecjalizowanych procesów związanych z księgowością powoduje, że coraz bardziej istotna jest interdyscyplinarność w zawodzie księgowego.

 

♦  Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Trójmiasto jest jednym z 4 głównych ośrodków SSC/BPO w Polsce (Trójmiasto, Kraków, Warszawa i Wrocław). Według ABSL, w centrach usług dla biznesu w Trójmieście pracuje koło 20 tyś. osób.
W Trójmieście scentralizowane finanse i księgowość prowadzą już od kilku lat światowe firmy czy korporacje takie jak Bayer, Sony Pictures, ThyssenKrupp, DNV, State Street czy Arla Foods.

 

♦  Studenci kierunku finanse i rachunkowość poznają powszechnie używane programy księgowo – finansowe np. ERP, SAP, EXCEL

 

♦  Tylko dla studentów SSW oferuje kurs Global Business Services Qualification wart 3500 zupełnie za darmo. Zostając studentem SSW kierunku Finanse i Rachunkowość każdy ma możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w prestiżowym  144 godzinnym kursie na poziomie menedżerskim – Global Business Services Qualification. Tylko dla studentów SSW koszt kursu  to 0 zł. Rzeczywista wartość kursu to aż 3500 zł! Kurs kończy się certyfikatem.  Absolwenci SSW, dzięki podniesionym kompetencjom podczas studiów stają się konkurencyjni na rynku pracy.

 

♦  SSW kładzie nacisk na naukę  branżowego języka angielskiego, którego znajomość jest niezbędna przy ubieganiu się o pracę a następnie przy realizowaniu kariery w międzynarodowych firmach.

 

♦  Zakrojona na szeroką skalę współpraca SSW z międzynarodowym otoczeniem biznesowym pozwala na odbycie praktyk i staży w międzynarodowych firmach i rozpoczęcie kariery zawodowej w najbardziej prestiżowych firmach w Trójmieście.  Przy SSW działa Konwent Pracodawców wspierający studentów i absolwentów SSW w wejściu na rynek pracy.

 

logoAcca

 

►Dodatkowy atut kierunku: studiując w SSW zdobywasz kwalifikacje ACCA! –  bardzo cenione kwalifikacje w branży finansowej.

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po dodatkowym zaliczeniu on – line modułu etycznego (bez dodatkowych egzaminów) i uzyskania kwalifikacji ACCA –Diploma in Accounting and Business.
http://accapolska.pl/

 

Association of Chartered Certified Accountants, ACCA – międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania.  ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Dzięki niej będziesz mógł łatwo znaleźć pracę w kraju i za granicą i zwiększysz swoje szanse na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

Opinie studentów

Finanse i Rachunkowość

Opinia eksperta

dr Klaudia Kozłowska

 

ekspert ds. finansów  i księgowości, autor wielu publikacji naukowych, właścicielka biura rachunkowego

Księgowy i finansista to zawód przyszłości z tradycjami. Absolwenci tego kierunku w coraz większym zakresie muszą być ekspertami o dużych umiejętnościach analitycznych i komunikacyjnych. Absolwent kierunku finanse i rachunkowość posiada wiedzę z zakresu rachunkowości, controllingu, finansów, podatków oraz umiejętności jej wykorzystania w praktyce. Rozumie także zagadnienia otoczenia prawnego prowadzenia działalności gospodarczej oraz działania jednostek gospodarczych w środowisku prawnym.

Specjalności

 

Przedstawiona oferta edukacyjna, a także plan i program mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

nazwa kierunkuFinanse i rachunkowość
poziom studiówstudia I stopnia
tryb studiówstudia stacjonarne i niestacjonarne
uzyskany tytuł zawodowylicencjat
czas trwania studiów6 semestrów
Stacjonarne i niestacjonarne:

420 PLN   290 PLN miesięcznie / I i II semestr     PROMOCJA DO 15.07.2020

 

UWAGA!   specjalizacja “podatki i doradztwo podatkowe” – dofinansowanie z UE od 3 semestru – 20% zniżki w czesnym!


Niestacjonarne-online:

420 PLN   380 PLN miesięcznie / I i II semestr  PROMOCJA DO 15.07.2020

Aplikuj już dzisiaj!