GUP podpowiedział Studentom SSW jak założyć własną działalność gospodarczą - Sopocka Szkoła Wyższa
28403
post-template-default,single,single-post,postid-28403,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

GUP podpowiedział Studentom SSW jak założyć własną działalność gospodarczą

GUP podpowiedział Studentom SSW jak założyć własną działalność gospodarczą

W dniu 11.04.19r. w Sopockiej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie dla studentów poświęcone zakładaniu działalności gospodarczej i otrzymywaniu dofinansowania na ten cel. Spotkanie poprowadziła p. Marzena Budna – Specjalista ds. Programów w Gdańskim Urzędzie Pracy.

W trakcie spotkania prelegentka omówiła procedury jednorazowego przyznawania środków na podjęcie działalności dla osób bezrobotnych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz udzieliła szczegółowych informacji m.in. na temat tego, kto może ubiegać się o wsparcie, jaka jest maksymalna kwota dofinansowania, na co można ją przeznaczyć oraz jakie formy zabezpieczenia i zobowiązania wynikają z zawarcia z Urzędem Pracy umowy o dofinansowanie. Po prezentacji głównej nastąpiła część, w której uczestnicy mieli okazję zapoznać się z konstrukcją wniosku o dofinansowanie i metodologią jego wypełniania w kontekście obowiązujących kryteriów oceny i punktacji wniosku. W trakcie trwania spotkania oraz po jego zakończeniu studenci mieli również możliwość zadać przedstawicielowi GUP pytania dotyczące omawianego zagadnienia.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu “Rozbudowa usług świadczonych przez Biuro Karier i Promocji Zawodowej w Sopockiej Szkole Wyższej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.