Finance and accounting ACCA (II) - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finance and accounting ACCA (II)

poziom
Studia II stopnia
wydział
Wydział Ekonomii i Finansów
Tryb
Stacjonarny, niestacjonarny
profil
Praktyczny
tytuł zawodowy
Magister
czas trwania
2 lata (4 semestry)
język
angielski
terminy
Start rekrutacji: 01.04.2024
lokalizacja
Sopot
Przygotowanie językowe dla cudzoziemców
Tak

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.

Kwalifikacja ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych w tym zakresie, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Więcej o ACCA dowiesz się tutaj.

Celem kierunku jest kształcenie kompetentnych profesjonalistów, którzy w momencie ukończenia studiów, mają za sobą przygotowanie do pracy w obszarze finansów i rachunkowości…

…na najwyższych stanowiskach w dowolnym podmiocie gospodarczym na całym świecie oraz realizacja strategicznych celów ACCA, do których należą m.in. działanie na rzecz interesu publicznego oraz pełnienie roli lidera kształtującego wizerunek profesji i wyznaczającego najwyższe światowe standardy z zakresu finansów i rachunkowości.

Realizujemy specjalność:

 • finance and accounting

atuty kierunku

01
Do kogo adresowane są nasze studia?
Rozwiń
Zwiń

Studia na kierunku finance and accounting ACCA skierowane są do osób:

 • chcących osiągnąć wysoką pozycję zawodową w dziedzinie rachunkowości, audytu i finansów,
 • chcących poznać zasady nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego i prawa,
 • planujących specjalizować się w audycie i podatkach,
 • chcących nauczyć się poruszać w świecie lokalnego lub międzynarodowego biznesu,
 • zainteresowanych nauką posługiwania się jednolitym światowym standardem pojęć finansowych i biznesowych,
 • zainteresowanych karierą na szczeblach kierowniczych i zarządczych w zawodzie związanym z finansami, rachunkowością lub zarządzaniem.
02
Gdzie pracują nasi absolwenci?
Rozwiń
Zwiń

Nasi absolwenci pracują jako:

 • księgowi, dyrektorzy finansowi,
 • tax managerzy,
 • finance business partner,
 • biegli rewidenci,
 • kontrolerzy finansowi, specjaliści ds. raportowania, audytorzy.

Absolwenci kierunku finance and accounting ACCA mogą także otworzyć własną działalność gospodarczą.

03
Prestiżowy kierunek
Rozwiń
Zwiń

Połącz dyplom renomowanej uczelni z biznesową kwalifikacją ACCA, której realizację aż 9 modułów na studiach magisterskich mają zaledwie 11 uczelni w Polsce.

04
Akredytowany program studiów przez ACCA Polska
Rozwiń
Zwiń

Sylabusy i egzaminy na uczelni są dostosowane do standardów ACCA. Dzięki temu studenci SANS mogą mieć zaliczoną część kwalifikacji ACCA  na podstawie egzaminów zdanych już w czasie studiów.

05
Zdobywasz 9 kwalifikacji ACCA w trakcie studiów
Rozwiń
Zwiń

SANS jest nieliczną uczelnią w Polsce, która w swojej ofercie posiada możliwość zaliczenia wszystkich modułów ACCA F1-F9.

06
Advanced Diploma in Accounting and Business
Rozwiń
Zwiń

Po dodatkowym zaliczeniu online modułu etycznego, absolwenci SANS z dyplomem na kierunku Finanse i rachunkowość na specjalności Finanse and accounting ACCA zdobywają międzynarodowy certyfikat Advanced Diploma in Accounting and Business, który potwierdza wysoki poziom znajomości standardów rachunkowości i finansów. Osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem tego certyfikatu, są wysoko cenione przez pracodawców i mają szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

07
Studia w języku angielskim
Rozwiń
Zwiń

Jako jedyna uczelnia na Pomorzu, cały program studiów oraz egzaminy modułowe ACCA realizujemy w języku angielskim, dzięki czemu absolwenci nie tylko mają otwarte drzwi do objęcia wysokich stanowisk w międzynarodowych firmach, ale również nie muszą się martwić o zwolnienia z egzaminów ACCA przy ubieganiu się o certyfikat.

08
Perspektywa pracy w 181 krajach
Rozwiń
Zwiń

ACCA to prestiżowa instytucja dla specjalistów z zakresu rachunkowości oferująca istotne z punktu widzenia potrzeb biznesu kwalifikacje i standardy z obszaru rachunkowości, finansów i zarządzania. Działa w 181 krajach. Uznana przez państwa członkowskie UE, działa w Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Australii (więcej na stronie www.accaglobal.com).

Kwalifikacje ACCA dają uprawnienia do zasiadania w Spółkach Skarbu Państwa.

09
Dostępne są dwie formy studiów
Rozwiń
Zwiń

W SANS Finance and accounting ACCA w języku angielskim dostępne są do wyboru w formie studiów magisterskich lub studiów podyplomowych.

10
Kurs Global Business Services Qualification
Rozwiń
Zwiń

Global Business Services Qualification to prestiżowy kurs rozwijający umiejętności menedżerskie w obszarze finansów i rachunkowości. Kurs zakończony jest certyfikatem. Studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą uczestniczyć w nim za darmo w ramach studiów. To dodatkowy atut w Twoim CV!

11
Współpraca z międzynarodowym otoczeniem biznesowym
Rozwiń
Zwiń

Dzięki temu studenci Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych mogą odbywać praktyki i staże w międzynarodowych firmach i rozpoczynać karierę zawodową w najbardziej prestiżowych firmach w Trójmieście. Przy SANS działa Konwent Pracodawców wspierający studentów i absolwentów SANS w wejściu na rynek pracy.

12
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów, laboratoriów i projektów przez specjalistów i praktyków życia gospodarczego (członków ACCA, ekspertów z zakresu finansów i księgowości, księgowych, biegłych rewidentów, finansistów, prawników). Opiekunowie praktyk z czołowych firm specjalizujących się w finansach i rachunkowości wspomogą proces nauczania, dając Ci cenne lekcje i ucząc praktycznych umiejętności przydatnych w późniejszej karierze zawodowej.

Wykładają u nas: samodzielni księgowi, główni księgowi, właściciele biur rachunkowych, doradcy podatkowi, pracownicy, specjaliści i dyrektorzy Krajowej Administracji Skarbowej, kierownicy działów kadr i płac, ekonomiści, analitycy finansowi, radni miejscy, dyplomaci i tłumacze przysięgli.

opłaty

Studia stacjonarne, niestacjonarne (hybrydowo)

Czesne w PLN – dla kandydatów z obywatelstwem polskim w Sopocie 
I rok II rok
Płatność za semestr 2 x 4600 PLN 2 x 4750 PLN
Płatność w 10 ratach 10 x 950 PLN 10 x 980 PLN
Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata wpisowa 500 PLN 0 PLN (więcej informacji o promocji tutaj .)

 

Czesne w EURO – dla kandydatów z obywatelstwem innym niż polskie
I rok II rok
Płatność za rok 3200 EURO 3200 EURO
Opłata rekrutacyjna 150 EURO

Jak pomyślnie przejść przez rekrutację?

 

 1. Zarejestruj się w – INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATA – Po wpisaniu danych osobowych wybierz kierunek studiów, a system wygeneruje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
 2. Opłata rekrutacyjna – kwotę 85 zł należy wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
 3. Przygotuj dokumenty – Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować. Do tego należy dodać fotografię w formacie 3.5 x 4.5 oraz dyplom i suplement studiów I stopnia. Całość dostarcz nam w ciągu 7 dni od rejestracji lub prześlij pocztą.
 4. Decyzja o przyjęciu na studia – po zebraniu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, podejmowana jest decyzja o wpisaniu kandydatów na listę studentów. Oczekuj jej na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Do zobaczenia!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty wraz ze zdjęciem należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji do naszej siedziby na Rzemieślniczej 5 w Sopocie. Przyszły studencie, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

Biuro Promocji i Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 i znajduje się w pokoju 021.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

partnerzy

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w podczas studiów!

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

Strategicznym partnerem uczelni jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Gdańsk i Polska Izba Biegłych Rewidentów Oddział Gdańsk.

przekonaj się sam

Opinie ekspertów

avatar
mgr Emilia Kruszyńska
ekspert z zakresu finansów i księgowości. Posiada 10 lat doświadczenia w finansach i księgowości, głównie poza granicami Polski. członek ACCA, posiada tytuł FCCA.

ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji finansowych na świecie, rozpoznawalna na wszystkich kontynentach.

Jej zdobycie otwiera przed studentami ścieżkę międzynarodowej kariery. W ramach kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA studenci w profesjonalny sposób są przygotowywani do uzyskania tej kwalifikacji. Ponieważ kierunek jest akredytowany przez ACCA, po jego skończeniu studenci uzyskują zwolnienia ze znacznej części egzaminów ACCA. Kwalifikacja nie obejmuje jedynie zagadnień związanych z finansami i rachunkowością, ale też znacznie szerszy zakres obszarów biznesowych jak zarządzanie, planowanie strategiczne, etyka zawodowa. Dzięki temu absolwenci są przygotowani do objęcia stanowisk kierowniczych, także tych na najwyższym szczeblu. Na kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA skupiamy szczególną uwagę na przekazywaniu wiedzy praktycznej i bardzo dużo czasu poświęcamy na rozwiązywanie case’ów opartych na rzeczywistych sytuacjach biznesowych. Studia te uczą też wielu miękkich umiejętności potrzebnych wszystkim menedżerom, takich jak zarządzanie czasem, określanie priorytetów, czy komunikacja. Kierunek Finanse i Rachunkowość ACCA to idealny wybór dla tych, którzy chcą uzyskać kompleksową wiedzę na najwyższym poziomie; bez wątpienia ułatwiają one szybki rozwój kariery i osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Rozwiń
Zwiń
Opinie studentów i absolwentów
My name is Eric Uwimpuhwe. I am student in master's degree, faculty of finance and accounting ACCA. I selected this faculty as one of the most respected qualifications that is globally recognized, which will help me to set up a professional career as well as opens doors not only in my own country of residence, but also future opportunities of working overseas.  Why SANS? I selected SANS as the one of top five universities in faculty of finance and accounting ACCA in Poland with affordable tuition fees in addition the best location in TriCity around Baltic sea. opportunities in SANS: after starting my academic course university provided me professional internship opportunity in DNV business assurance company, this will help to me to gain knowledge and practical skills related to my career.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Eric Uwipuhwe

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Rekrutacja Sopot

EMAIL

rekrutacja@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU

(+48) 506 474 167

  Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

  Skip to content