Konkurs na opracowanie koncepcji mobilnego miasteczka kontenerowego wygrali studenci SSW - Sopocka Szkoła Wyższa
28432
post-template-default,single,single-post,postid-28432,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Konkurs na opracowanie koncepcji mobilnego miasteczka kontenerowego wygrali studenci SSW

Konkurs na opracowanie koncepcji mobilnego miasteczka kontenerowego wygrali studenci SSW

W piątek 12. kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie koncepcji mobilnego miasteczka kontenerowego. Konkurs prowadzony był we współpracy z Fundacją „Edukacja, Praktyka, Rozwój” i Wydziałem Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej.

Spośród zgłoszonych prac jury najwyżej oceniło koncepcję przygotowaną przez Sylwię Skwarczyńską i Magdalenę Maczan. II miejsce zajęły Weronika Gielo, Marta Zygzuła i Zuzanna Radtke, a III koncepcja Agaty Jowanowskiej, Pauliny Rakiel i Alicji Walentynowicz. Jeden z członków jury – Gerard Schuurman, dyrektor projektu Stoczni Cesarskiej tak podsumował wynik konkursu: Zwycięski projekt przekonał jury koncepcją, która w największym stopniu pozwalała oddać ducha bliskiemu miasteczku w skali mikro, a równocześnie zachować surowy i przemysłowy charakter miejsca, szanując historyczne walory otoczenia. Miejska struktura pokazuje dobre rozumienie obecnych warunków i kontekst miejsca. Najważniejsze jednak, że autorzy projektując, potrafili postawić się w roli przyszłych gości miasteczka. Dzięki takiemu połączeniu możemy być przekonani, że przyszli pracownicy w częściach wspólnych, firmy z grupy start’upów czy chociażby podróżujący po świecie przedstawiciele wolnych zawodów odnajdą w przyszłym miasteczku coś więcej niż zwykłe miejsce do pracy. Naszym celem jest kreowanie społeczności i wierzę, że ten projekt na to pozwoli.

W nadchodzących miesiącach zostanie przeanalizowana szczegółowo wykonalność zwycięskiej propozycji, aby zdecydować, czy projekt faktycznie może zostać zrealizowany.

Równolegle Stocznia Cesarska Development ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości. Kooperacja zakłada promocję projektów przygotowywanych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz start’upów na terenie miasteczka kontenerowego,  komercjalizację powierzchni, a także stworzenie koncepcji animacji społeczności oraz jej obsługę w tej przestrzeni.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 12 kwietnia w galerii #nowehistorie, znajdującej się w kontenerze obok żurawia M3. Prace można oglądać w galerii do końca maja.

Gratulujemy naszym studentom!