Studia podyplomowe - Manager Automotive - Sopocka Szkoła Wyższa
33967
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-33967,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Manager Automotive

Cele studiów

Celem studiów jest poszerzenie wiedzy praktycznej z najnowszych aspektów zarządzania i umiejętności menedżerskich wymaganych w branży Automotive. Zakres studiów podyplomowych został stworzony z myślą uzupełnienia umiejętności miękkich osobom z wykształceniem inżynierskim oraz poszerzenia wiedzy praktycznej o podstawowych metodach, technikach i narzędziach szeroko stosowanych w branży Automotive.

 

Dlaczego warto rozpocząć studia podyplomowe Manager Automotive?

  • Po zakończeniu studiów z wynikiem pozytywnym studenci otrzymuję certyfikat auditora wewnętrznego systemu zarządzania jakością w branży motoryzacyjnej według IATF 16949.
  • Uczestnicy (za dodatkową opłatą) mogą przystąpić do egzaminu na auditora wewnętrznego znormalizowanych systemów zarządzania według ISO 14001 oraz ISO 45001 przeprowadzonego przez jednostkę certyfikacyjną TUV Nord.
  • W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z Panem Tadeuszem Jelcem, projektantem pracującym dla OEM taki jak: Jaguar, Mazda, Holden oraz Volvo.
  • Uczestnicy studiów otrzymują materiały szkoleniowe z logiem jednostki certyfikacyjnej oraz materiały piśmiennicze w postaci długopisów, notesów z logiem TUV Nord.

Partnerem studiów jest jedna z największych jednostek certyfikacyjnych w Polsce – TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

 

Rekrutacja rusza już od 01 kwietnia 2020 r.

Adresaci studiów

Do kogo skierowane są studia podyplomowe Manager Automotive?

  •  do inżynierów procesu produkcji i jakości myślących o dalszym rozwoju i awansie,
  •  do koordynatorów projektu wdrożeniowego w przedsiębiorstwach działających w branży motoryzacyjnej – dostawcy poziomu Tier 1 & Tier 2,
  • do tych, którzy właśnie zostali menedżerami w przedsiębiorstwach działających w branży Automotive,
  • specjalistów i inżynierów, którzy chcą stać się menedżerami w branży Automotive,
  • obecnych specjalistów, inżynierów i menedżerów, którzy szukają nowych inspiracji i chcą poznać nowe trendy.
Wykładowcy/Opiekun merytoryczny

dr inż. Anna Chmielarz – opiekun merytoryczny

Konsultant, szkoleniowiec, doktor, wykładowca akademicki. Od lutego 2020 roku związana z Sopocką Szkołą Wyższą, a od przeszło 10 lat związana z przemysłem jako specjalista, inżynier oraz menedżer w obszarach zapewnienia jakości, przygotowania i zarządzania produkcją.  Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika ds. SZJ w jednej z firm będących dostawcą branży Automotive. Wcześniej przez osiem lat związana z ABB, gdzie pełniła m.in. funkcje OPEX Coach’a. Od pięciu lat związana z firmą konsultingową wdrażającą systemy zarządzania jakością oraz pomagającą doskonalić procesy w organizacjach. Posiada uprawnienia wewnętrznego auditora systemów takich jak: IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001. Przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń z zakresu znormalizowanych systemów zarządzania oraz doskonalenia organizacji z wykorzystaniem koncepcji Lean Management. Doświadczenia praktyczne oraz rozległa wiedza teoretyczna zostały uwieńczone rozprawą doktorską: „Doskonalenie systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001 z wykorzystaniem koncepcji Lean Manufacturing” obronioną w październiku 2017 roku na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

 

Łukasz Rogatka, Lean & Quality w Automotive

Ekspert ds. Lean Manufacturing w Amiblu Polska. Praktyk zarządzania jakością, ciągłego doskonalenia procesów zgodnie z filozofią Lean & Kaizen, certyfikowany trener biznesu, audytor IATF 16949 z ponad trzynastoletnim stażem zdobytym w międzynarodowych organizacjach. Swoją karierę rozpoczynał w branży Automotive zajmując stanowisko Inżyniera Procesu – Koordynatora analizy potencjalnych błędów pFMEA. Posiada rozległą wiedzę z zakresu procesu rozwoju dostawców w branży Automotive. Specjalizuje się w takich obszarach jak: Optymalizacja procesów z użyciem narzędzi Lean&Kaizen. Mapowanie procesów, warsztaty Kaizen, optymalizacja przezbrojeń SMED, organizacja stanowisk pracy 5S, audyty 5S, zarządzanie wizualne. Zarządzanie jakością oraz poszukiwanie przyczyn źródłowych (Problem Solving). Analiza FMEA procesu. Zarządzanie łańcuchem dostaw w branży Automotive, w tym audyty drugiej strony, u dostawców zgodnie z IATF 16949.

 

Agnieszka Kaim, trener Design Thinking

Menedżerka kultury, edukatorka, koordynatorka projektów. Design Thinking wykorzystuje głównie w pracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, którym od ponad 10 lat pomaga w budowaniu oferty angażującej różnorodne grupy uczestników. Prowadziła autorskie szkolenia z projektowania oferty kulturalnej metodą Design Thinking w ramach cyklu „Kadra Kultury” Narodowego Centrum Kultury (2017-2018). Współpracowała też jako trenerka m.in. z Europejskim Centrum Solidarności, Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Siecią Kultury i Strefą Startup Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za stworzenie i realizację strategii działań edukacyjnych w Muzeum Emigracji (2016). Oprócz studiów psychologicznych (UG) i podyplomowego studium zarządzania NGO (Collegium Civitas), ukończyła m.in. letnią szkołę Experience Design (University of the Arts w Londynie). Jest autorką przewodnika „Design Thinking w kulturze. Myślenie projektowe krok po kroku”, wydanego w ramach stypendium MKiDN (2019).

 

Małgorzata Dorodzińska

Doświadczony kierownik sprzedaży oraz dyrektor zarządzający z kilkunastoletnim doświadczeniu w branży Automotive. Obecnie menedżer Tadeusza Jelca, projektanta pojazdów samochodowych współpracującego od ponad 30 lat z Jaguar Cars. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu obszarem sprzedaży dealerskiej. Swoje doświadczenie zdobywała pełniąc stanowiska specjalistyczne oraz menedżerskie u największych dealerów samochodowych w Polsce, takich jak: VW, Audi, Skoda, Jaugar i Land Rover. Łańcuch dostaw branży motoryzacyjnej zna z autopsji. Uważa, że aby zrozumieć całość operacji występujących w procesie wytwarzania trzeba w pierwszej kolejności poznać i zrozumieć tajniki procesu projektowania pojazdu.

 

 

 

Konrad Łazarski

Lider w obszarze technicznego rozwoju produktu i biznesu, praktyk zarządzania projektami z 8-letnim doświadczeniem w pracy w międzynarodowych zespołach dla branż aparatury pomiarowej, automotive i home appliance, na stanowiskach inżynierskich i kierowniczych. Obecnie pracuje w roli Menedżera Rozwoju Aplikacji w Lohmann Polska Sp. z o.o.. Absolwent Politechniki Gdańskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Entuzjasta i praktyk servant leadership (przywództwa służebnego), zainteresowany tematyką motywacji, zarządzania projektami, coachingiem i transformacją organizacji.

Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

 

Program znajdziesz TUTAJ

 

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).

Opłata semestralna – 2600 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 455 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80