Mundus Cantat obchodzi dziesięciolecie! - Sopocka Szkoła Wyższa
28478
post-template-default,single,single-post,postid-28478,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Mundus Cantat obchodzi dziesięciolecie!

Mundus Cantat obchodzi dziesięciolecie!

W tym roku swój jubileusz (10.lecie) obchodzi Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej Mundus Cantat, który jest jednym z głównych organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat. Chór Festiwalowy SSW Mundus Cantat powstał z myślą o wsparciu działań organizatorskich oraz promocyjnych związanych z festiwalem. Grupa ma za zadanie promować zarówno festiwal jak i naszą uczelnię, na terenie kraju i poza nim, gdzie bierze udział w innych międzynarodowych festiwalach (do tej pory w Meksyku, Serbii, Kolumbii, Czechach, Italii, Hiszpanii i w Polsce). W związku z realizacją idei „Mundus Cantat – Świat Śpiewa” chór wykonuje muzykę różnych narodów, natomiast za granicą promuje muzykę polską.

Chór ubarwia artystycznie uroczystości na rodzimej uczelni oraz prowadzi szeroką działalność koncertową w regionie, śpiewając na różnych scenach, tym samym wzbogacając życie kulturalne Sopotu jak i Trójmiasta. Ponadto chętnie uczestniczy w wielu koncertach charytatywnych w sopockich kościołach, domach opieki socjalnej, szkołach specjalnych i domach dziecka, a także bierze aktywny udział w ich organizacji.

28 kwietnia o godz. 16.00 Chór Mundus Cantat zaprezentuje się w specjalnej odsłonie artystycznej pt. „SMAK ŻYCIA”, podczas której zaprezentuje program a’cappella. Ale to jeszcze nie wszystko, chór w hołdzie Krzysztofowi „Komedzie” Trzcińskiemu w 50. rocznicę śmierci zaśpiewa jego utwory w aranżacjach na chór, akordeon, saksofon i kontrabas autorstwa prof. Beaty Wróblewskiej, dyrygentki zespołu. Chór zaprosił do współpracy doskonałych trójmiejskich muzyków – Cezarego Paciorka (piano, akordeon), Adama Żuchowskiego (kontrabas), Juana Felipe Alvarado (saksofon). Będzie nastrojowo, jazzowo a finał koncertu dostarczy słuchaczom wyjątkowych wrażeń.

Miejsce: Kościół Sw. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot