OPEN BIM - ARCHICAD 23 - Sopocka Szkoła Wyższa
32990
post-template-default,single,single-post,postid-32990,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

OPEN BIM – ARCHICAD 23

OPEN BIM – ARCHICAD 23

W ramach cyklu „ Architekci na Wyścigach ” w ostatni czwartek 20 lutego, na terenie Sopockiej Szkoły Wyższej odbyły się warsztaty pt. OPEN BIM – ARCHICAD 23, które poprowadził p. Rafał Ślęk z firmy WSC Witold Szymanik z Warszawy – znany specjalista i autor wielu publikacji oraz książek dot. bardzo popularnego programu do projektowania architektonicznego – ArchiCADa. Jest to program z grupy określanej obecnie bardzo popularnym terminem BIM ( od ang. Building Information Modeling) polegającym na tworzeniu wirtualnego budynku 3D wraz z wszelkimi informacjami umieszczonymi w tym modelu i dostępnymi na każdym etapie tworzonego projektu.

Celem warsztatów było omówienie nowości w najnowszej odsłonie tego programu , które zaprezentowane zostały na podstawie przykładów i wspólnie wykonywanych krótkich ćwiczeń projektowych. Dzięki uprzejmości lokalnego, autoryzowanego partnera firmy Graphisoft p. Rafała Dzięgielewskiego, który od lat wspiera naszą uczelnię jeśli chodzi o użytkowanie programu Archicad oraz firmy IMAGE która udostępniła na warsztaty swój mobilny ekran multimedialny, całość wydarzenia przebiegła w znakomitej atmosferze i pod dobra opieką. Licznie przybyli goście już po wydarzeniu wyrazili chęć przybycia na kolejne spotkania w tej tematyce. W związku tym wraz z koordynatorem tego przedsięwzięcia p. Michałem Kruczalakiem z SSW Sopot oraz p. Rafałem Dzięgielewskim planowane są kolejne odsłony dot. poznawania programu ArchiCAD.