"Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich"- publikacja wykładowcy SSW Marcina Gawlickiego - Sopocka Szkoła Wyższa
31993
post-template-default,single,single-post,postid-31993,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

“Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich”- publikacja wykładowcy SSW Marcina Gawlickiego

“Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich”- publikacja wykładowcy SSW Marcina Gawlickiego

“Polanki. Podmiejskie rezydencje mieszczan gdańskich” to tytuł najnowszej publikacji wydanej przez Fundację Terytoria Książek. Jej autorem jest Marcin Gawlicki, wykładowca SSW,  architekt i badacz, który przez wiele lat (1991-2003) piastował stanowisko wojewódzkiego konserwatora zabytków w Gdańsku.

Według recenzentki książki, prof. Bogny Lipińskiej,  “Książka Marcina Gawlickiego jest od dawna oczekiwaną publikacją prezentującą rozwój przestrzenny oraz dzieje architektury i założeń ogrodowych unikatowego, zabytkowego zespołu podmiejskich dworów mieszczańskich wzdłuż obecnej ulicy Polanki”.

Publikacja jest usystematyzowaniem, uzupełnieniem i klarownym przedstawieniem bogatej historii przekształceń architektonicznych i urbanistycznych słynnych dworów w Polankach, leżących w granicach współczesnej Oliwy.

Książka jest pięknie wydana i bogato ilustrowana. Zawiera mnóstwo zdjęć, rysunków, obrazów, pocztówek, planów i map. Bez wątpienia to jeden z mocnych atutów omawianej pracy.

Czytaj więcej na:
https://historia.trojmiasto.pl/Ksiazka-o-slynnych-dworach-w-Polankach-n138820.html#tri