Rozmowy o przestrzeni i kształcie miasta - Sopocka Szkoła Wyższa
23104
post-template-default,single,single-post,postid-23104,single-format-standard,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Rozmowy o przestrzeni i kształcie miasta

Rozmowy o przestrzeni i kształcie miasta

Ile kształtu jest w znanej nam przestrzeni, a ile przestrzeni pozostawiamy w ustalonym kształcie? – odpowiedź na to pytanie próbowaliśmy odszukać w pracach plastycznych i architektonicznych. 28 listopada br. w urokliwej chojnickiej kawiarni Widokowa Cafe została otwarta wystawa prac studentów Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. To wydarzenie stało się doskonałą okazją do dyskusji z zaproszonymi gośćmi na temat odbudowania krajobrazu po sierpniowej nawałnicy, która przeszła przez powiat chojnicki, a także do zagospodarowania terenów zielonych w mieście.

Gości wernisażu przywitała Kanclerz SSW Pani Maria Basandowska oraz Dziekan Wydziału Architektury SSW dr inż. arch. Grzegorz Pęczek. Gospodarze przedstawili pokrótce formy graficzne prezentowanych prac oraz techniki, w jakich zostały wykonane. Na wystawie zostało zaprezentowanych 11 prac plastyczno-graficznych oraz 4 prace przestrzenne. – Studenci otrzymując zadanie do wykonania, muszą wykazać się kreatywnością, myśleniem przestrzennym, wyobraźnią. Nas jako wykładowców postrzeganie architektoniczne przez studentów niezmiennie zadziwia. Dzięki doskonałej współpracy z nimi Wydział Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej jest ważnym partnerem w działaniach rewitalizacyjnych w Trójmieście. Choć w Chojnicach nie prowadzimy studiów w zakresie architektury, to jako Uczelnia jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym – zachęcał dr inż. arch. Grzegorz Pęczek.

Dyskusja o rozwiązaniach architektonicznych w mieście zdominowała późniejszą dyskusję przedstawicieli Uczelni z zaproszonymi gośćmi. Pojawiło się wiele inspirujących pomysłów na wykorzystanie zielonych terenów w Chojnicach. Uczestnicy wernisażu wspólnie potwierdzili chęć kolejnego spotkania w przyszłym roku.

Wystawa „Przestrzeń kształtu. Kształt przestrzeni” dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych do 30.12.2017 roku. Zapraszamy do kawiarni Widokowa Cafe w Chojnicach, ul. Stary Rynek 9/10 (dom towarowy Libera).