Studia podyplomowe - Architektoniczne Projektowanie Światła - Sopocka Szkoła Wyższa
17440
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17440,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Architektoniczne Projektowanie Światła

Cele studiów

Celem studiów jest poszerzenie wiedzy praktycznej studentów o nowe możliwości tworzenia oświetlenia w oparciu o ideę architectural lighting design – „architektonicznego projektowania światła” – nowego kierunku oraz nowego zawodu architekta światła, promowanego przez PLDA (Professional Lighting Designers’ Association) oraz obecnie przez PLDC (Professional Lighting Design Community).

 

Program studiów opiera się na „Podstawach Oświetlenia Architektonicznego” (Architectural Lighting Fundamentals, ALF) – wytycznych edukacyjnych opracowanych przez PLDA (Professional Lighting Designers’ Association), respektowanych obecnie przez szereg renomowanych uczelni na świecie, realizujących podobne programy nauczania.

 

Rekrutacja na kolejną edycję rusza już
01 kwietnia 2020 r.

Opracowana przez uczelnię formuła studiów podyplomowych ma charakter innowacyjny, ponieważ jako jeden z niewielu w Polsce proponowany jest program dotyczący oświetlenia związany ściśle z kreatywną branżą projektową, przygotowany z myślą o architektach, designerach, projektantach, prowadzony pod kierunkiem architektów przez specjalistów różnych dziedzin.

podyplomowe-swiatlo-projektowanie
Adresaci studiów

Oferta studiów podyplomowych Architektoniczne Projektowanie Światła skierowana jest głównie do architektów, projektantów, designerów i wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką projektowania oświetlenia architektonicznego, w tym projektantów elektryków.

Wykładcowcy/Kierownik merytoryczny
Opiekun merytoryczny studiów – dr inż. arch. Grzegorz Pęczek, architekt IARP, SARP
Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w roku 2001, doktorat obronił tamże w roku 2007. Studiował na Uniwersytecie w Stuttgarcie (1999-2001), oraz na Harvard Graduate School of Design i Massachusetts Institute of Technology (2004-2005). Od roku 2006 związany z Sopocką Szkołą Wyższą (SSW), gdzie obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Architektury, Inżynierii i Sztuki. Posiada doświadczenie zawodowe w dziedzinie architektury z pracy w biurach projektowych w Polsce i Niemczech. Od roku 2007 prowadzi własną działalność projektową pod nazwą Transforma – Grzegorz Pęczek. Architekt IARP i członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów.

 

Pozostali wykładowcy:

dr hab. inż. arch. prof. SSW Justyna Martyniuk-Pęczek
mgr inż. Rafał Zając
mgr Dorota Stec-Grochal
dr Paweł Baranowski
dr inż. Henryk Boryń
mgr Marek Marciniec
dr inż. arch. Natalia Sokół
prof. nadzw. Radosław Achramowicz
mgr inż. Sławomir Guss

Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

W RAMACH STUDIÓW REALIZOWANE SĄ MIĘDZY INNYMI NASTĘPUJĄCE BLOKI TEMATYCZNE:

 

  • Historia i teoria projektowania oświetlenia
  • Percepcja – odbiór rzeczywistości
  • Podstawy techniki świetlnej
  • Technika oświetlenia
  • Współczesna praktyka APŚ (architektoniczne projektowanie światła)
  • Projekt oświetlenia
  • Warsztaty oświetlenia
  • Seminarium dyplomowe

Liczba godzin: 180

 

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).

 

W ramach programu przewidziany jest wyjazd do Light Application Center Philips Lighting w Pile!

Opłata semestralna – 2000 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 350 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80