Studia podyplomowe - Controlling i Rachunkowość Zarządcza - Sopocka Szkoła Wyższa
16315
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16315,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Controlling i Rachunkowość Zarządcza

Cel studiów

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom praktycznych zasad projektowania systemów informacyjnych controllingu i rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwie. Słuchacze nabędą umiejętności stosowania narzędzi i technik budżetowania oraz kontroli kosztów. Przedsiębiorstwo jest systemem złożonym, który posiada określoną strukturę. W celu zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania, przedsiębiorstwo musi posiadać odpowiednie informacje o procesach w nim zachodzących i w jego otoczeniu. Ponadto należy koordynować funkcjonowanie i przebieg różnych procesów tak, aby został osiągnięty cel jaki sobie wyznaczyło przedsiębiorstwo. Funkcję tę pełni controlling.

Absolwent studiów

podyplomowych Controlling i Rachunkowość Zarządcza zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji controllingu, budżetowania kosztów i przychodów, wykorzystania narzędzi controllingu

operacyjnego i strategicznego.

Adresaci studiów

Oferta studiów podyplomowych Controlling i Rachunkowość Zarządcza skierowana jest do pracowników działu controllingu, rachunkowości zarządczej, zarządzania finansami oraz menedżerów wszystkich pionów i szczebli zarządzania.

Wykładowcy/Kierownik merytoryczny

Joanna Szumotalska, absolwentka Wydziału Zarządzania UG na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Wydziału Nauk Społecznych UG na kierunku Psychologia. Studiowała również na Cardiff University w Walii. Od początku pracy zawodowej związana z controllingiem i rachunkowością zarządczą, doświadczenie zdobywała w takich firmach jak: Aiton Caldwell SA i Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Obecnie pełni funkcję Głównego Specjalisty ds. Kontrolingu Biznesowego w ENERGA SA.

 

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe Controlling i rachunkowość zarządcza: 
Przy nieustannie rosnącym poziomie skomplikowania działalności przedsiębiorstw, sprawni controllerzy pełnią kluczową funkcję w strukturach każdej organizacji. Od wdrożenia systemu controllingu, poprzez koordynację planowania, po przeprowadzanie analiz biznesowych, controllerzy wspierają kadrę zarządzającą w podejmowaniu najważniejszych decyzji dla przyszłości firmy. Studia podyplomowe Controlling i Rachunkowość Zarządcza przygotowują do tej roli. – Joanna Szumotalska

 

Wykładowcami w ramach studiów są nauczyciele akademiccy SSW w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz praktycy-controllerzy.

Program

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

W RAMACH STUDIÓW REALIZOWANE SĄ MIĘDZY INNYMI NASTĘPUJĄCE BLOKI TEMATYCZNE:

 

 • Rachunek kosztów
 • Podstawy rachunkowości zarządczej
 • Projektowanie systemów rachunku kosztów
 • Budżetowanie kosztów i przychodów
 • Systemy informatyczne controllingu
 • Zarządzanie kosztami działań
 • Instrumentarium controllingu
 • Controlling personalny
 • Controlling działalności marketingowej
 • Controlling strategiczny
 • Ocena projektów inwestycyjnych
 • Aspekty prawne ochrony informacji i działań internetowych

 

Liczba godzin: 180

Opłata semestralna – 1715 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 299 PLN


Opłata rekrutacyjna – 100 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
ibednarska@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80