Studia podyplomowe - Skuteczne doradztwo zawodowe z elementami Job Coachingu - Sopocka Szkoła Wyższa
16320
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16320,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Skuteczne doradztwo zawodowe z elementami Job Coachingu

Cele studiów

Skuteczny doradca zawodowy to taki, który rozumie zmieniający się rynek pracy, potrafi trafnie przewidzieć trendy oraz dopasować mnogość dostępnych rozwiązań do potrzeb kandydatów. Doskonale zna sposoby na szukanie pracy w świecie zdominowanym przez social media i nowe technologie. Rozumie występujące różnice w procesie rekrutacji, wie jak rozwiązać problemy z zakresu tzw. patologii rynku pracy (mobbing, nepotyzm, wypalenie zawodowe). Potrafi również zbadać i zdefiniować talenty kandydatów, przedstawić je w formie ciekawego CV oraz pomóc w przygotowaniu strategii autoprezentacji na rozmowie z pracodawcą.
Takim doradcą będziesz po skończeniu naszego kierunku. Nie jest to kolejny teoretyczny program, po którym nie będziesz wiedzieć jak naprawdę pracuje się z klientami. Pokażemy Ci praktyczne rozwiązania oraz narzędzia stosowane na co dzień przez naszych specjalistów.

Nauczymy Cię:
• Czym jest skuteczne doradztwo zawodowe i jakie kompetencje powinien mieć nowoczesny trener kariery (abyś mógł kontrolować swój rozwój w przyszłości)
• Jak monitorować trendy na rynku pracy (teraz i w przyszłości)
• Jak definiować naturalne talenty i kompetencje kandydatów
• Jak projektować ścieżki karier oraz strategie rozwoju osobistego
• Jak przygotować kandydata do rozmowy rekrutacyjnej
• Jak przygotować różne typy CV (od kompetencyjnego do kreatywnego)
• Jak stworzyć i zarządzać swoim wizerunkiem w social media
• Jak wykorzystać nowoczesne technologie w rekrutacji
• Czym jest Candidate Experience, Employer Branding
• Jak odpowiednio przeprowadzić outplacement
• Jak wykorzystać elementy coachingu w pracy z kandydatem
A to jedynie część naszego programu. Jeśli chcesz naprawdę nauczyć się zawodu doradcy kariery i mieć realny wpływ na życie zawodowe swoich klientów – zapraszamy.

 

Partner programu – Trening Kariery.

 

Trening kariery to ogólnopolska firma doradcza zajmująca się kompleksowym zarządzaniem i projektowaniem karier specjalistów, managerów i kadry executive. Tworzymy skuteczne i wyróżniające dokumenty aplikacyjne, budujemy personal branding przedsiębiorców, wspieramy rozwój biznesu. Pomagamy kandydatom w procesie poszukiwania zatrudnienia. Zawsze udzielamy pełnych odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Kreujemy precyzyjne i konkretne strategie sprawnego poruszania się zarówno po jawnym, jak i „ukrytym” rynku pracy.

 

Rekrutacja rusza od
01.04.2020 r.

Adresaci studiów

• Doradcy zawodowi chcący podnieść swoje kompetencje
• Nauczyciele prowadzący zajęcia z doradztwa zawodowego
• Pedagodzy, psychologowie
• Coachowie, trenerzy biznesu chcący pozyskać nowe możliwości rozwoju
• HR-owcy, którzy chcą wdrożyć doradztwo zawodowe do swoich organizacji
• Pracownicy agencji pracy oraz firm szkoleniowych
• Pracownicy urzędów pracy, biur karier i organizacji pozarządowych

Wykładowcy/Opiekun merytoryczny

Kamila Czarnomska – opiekun i kreator kierunku, doradca zawodowy

Za wartość merytoryczną kierunku odpowiada Kamila Czarnomska, która jest właścicielką firmy Trening Kariery. Od 5 lat prowadzi profesjonalne doradztwo zawodowe. Doskonale orientuje się w branży – dlatego wie, czego brakuje na rynku. Jak sama zauważa większość dostępnych programów edukacyjnych skupia się na przekazaniu wiedzy teoretycznej, nie pokazując przy tym z jakimi narzędziami warto pracować, gdzie szukać dalszych inspiracji, skąd czerpać informacje na temat pojawiających się zmian. Studia podyplomowe Skuteczne doradztwo zawodowe z elementami job coachingu są na to odpowiedzią.

 

 

Aneta Kaczmarek – coach kariery

Aneta Kaczmarek certyfikowany coach ICF, trener kariery, certyfikowany trener FRIS, facylitator procesów grupowych. Współwłaścicielka marki Alekariera, Trener Momentum Way, wykładowca na podyplomowych studiach dla doradców zawodowych, Mentor w Programie Mentoringowym dla Studentów Uniwersytetu SWPS. Ponadto autorka programów on-line, współprowadząca oraz prelegentka podczas konferencji i warsztatów rozwojowych, ekspert Career EXPO, ekspert „Pytania na śniadanie”. W swojej pracy wykorzystuje Metodykę Momentum, która dzięki połączeniu treningu kompetencyjnego i mentalnego pozwala osiągać ponad przeciętne rezultaty.  Wspiera i motywuje osoby w obszarze rozwoju ich indywidualnych talentów i przedsiębiorczości. Swoim klientom pomaga przejść z miejsca w którym są, do miejsca w którym chcieli by zrealizować swoje zawodowe cele.

 

 

 

Ewa Cieślawska (Szumlak) – Certyfikowany trener FRIS®, coach, facylitator, trener myślenia wizualnego

Współtwórczyni marki Alekariera, Trener współpracujący z Momentum Way. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innowacyjnego programu kreowania i rozwijania liderów i trenerów Leaders are Trainers wg autorskiej metodyki edukacyjnej Momentum Method Beaty Kapcewicz, która dzięki połączeniu treningu kompetencyjnego i mentalnego pozwala osiągać ponad przeciętne rezultaty. W swojej pracy łączy wiedzę z psychologii pozytywnej, socjologii, neurodydaktyki, technik mindfullness, accelerated learning oraz najnowszych badań i praktyk coachingowych. Prelegentka podczas konferencji i warsztatów rozwojowych, ekspert Career EXPO, wykładowca na Uczelni Jana Wyżkowskiego. Wspiera i motywuje osoby w obszarze planowania kariery oraz wspiera organizacje w obszarze rozwoju ludzkiego potencjału, budowania efektywnych zespołów i pobudzania zaangażowania pracowników.

 

 

Milena Zakrzewska – New Business Development Manager

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z tytułem Magistra Psychologii na specjalizacji Psychologia Biznesu i Organizacji. Od ponad 8 lat przedsiębiorca ze stażem pracy z biznesem na rynku zarówno Polski jak i Wielkiej Brytanii. W latach 2014-2016 Właścicielka agencji marketingowej w Trójmieście. W szczytowym momencie współpracująca z ponad 20 lokalnymi firmami w tym 5-cio gwiazdkowym hotelem i SPA Dolina Charlotty pod Słupskiem, Hotelem Almond w Gdańsku oraz kilkunastoma mniejszymi biznesami. W roku 2015 w ramach współpracy z Doliną Charlotty reprezentowała Hotel i promowała jego imprezy masowe wśród Hanzy Miast Nadbałtyckich. W tym czasie prowadziła działania handlowe i marketingowe w Szwecji, Norwegii, Łotwie, Litwie, Estonii i Danii. Obecnie właścicielka dwóch firm w Londynie zajmujących się między innymi wsparciem merytorycznym i operacyjnym w wejściu firm z Europy do Wielkiej Brytanii oraz obsługą sieci handlowych w Europie. Współorganizatorka największej imprezy branży technologicznej w Londynie- Polish Tech Day. Realizuje się na wielu płaszczyznach, a swoją ścieżkę zawodową skoncentrowała na rozwoju umiejętności sprzedażowych i marketingowych jak i pasji do wystąpień publicznych i szkoleń.

 

 

Aleksandra Hinc – Radca prawny, Politolog, Przedsiębiorca

Od 2009r. związana z rynkiem start up’owym oraz branżą nowych technologii. Od 10 lat doradza przedsiębiorcom, jak zadbać o bezpieczeństwo prawne. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie handlowym oraz w prawie autorskim. Jej klientami są przede wszystkim firmy z branży IT oraz z branży kreatywnej. Posiada także bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, w tym w szczególności w ramach funduszy UE. Lubi dzielić się wiedzą – przeprowadziła kilkaset godzin szkoleń, doradztw oraz mentoringów dla studentów, doktorantów oraz młodych przedsiębiorców.

 

 

Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

I. Ja jako doradca zawodowy20h
Kim jest doradca zawodowy – cele, zadania, metody pracy
Mój typ osobowości, jakim jestem doradcą
Wyzwania w pracy doradcy zawodowego
Kompetencje doradcy zawodowego
Możliwości rozwoju zawodowego doradcy (różne scenariusze)

II. Proces doradztwa zawodowego – 12h
Rodzaje potrzeb kandydata oraz najczęściej występujących dylematów
Projektowanie procesu doradczego, jak świadomie go prowadzić
Zakończenie procesu – możliwe scenariusze

III. Nowoczesny rynek pracy – 20h
Struktura rynku pracy – różne pokolenia, potrzeby, sposób rozumienia etosu pracy
Jak wygląda rynek pracy – typy organizacji, modele pracy, skąd czerpać informacje
Jaki typ kompetencji / typów osobowości dobrać do odpowiedniego miejsca pracy
Jak wygląda proces selekcji i jak się do niego przygotować
Jak wygląda proces rozmowy rekrutacyjnej

IV. Narzędzia pracy doradcy zawodowego – 24h
CV kompetencyjne, oparte na doświadczeniu, kreatywne
Ćwiczenia dla klientów, pomagające w prowadzeniu procesu doradztwa zawodowego
Sposoby badania naturalnych predyspozycji i talentów kandydata
Zarządzanie patologiami rynku pracy

V.Prawo pracy – 8h
Formy rozliczenia, umów, prawa i obowiązki wynikające z każdej formy zatrudnienia oraz zwolnienia pracownika

VI. Jobcoaching – 24h
Coaching – podstawy procesu, zasady prowadzenia, struktura procesu
narzędzia pomocne w procesie doradczym
Praca z wątpliwościami / przekonaniami i niską saamooceną kandydatów
Praca z wypaleniem zawodowym – rozpoznanie, zapobieganie, praca z kandydatem
Najczęściej popełniane błędy w jobcoachingu

VII. Personal Branding 20 h
LinkedIn jako narzędzie szukania pracy, elementy profilu, strategia komunikacji
Jak wykorzystać social media w procesie szukania pracy
Wizerunek doradcy zawodowego – jak zbudować wizerunek eksperta
Jak zarządzać swoimi portalami na FB, Instagramie, LinkedIn
Jakie błędy wizerunkowe popełniają doradcy zawodowi

VIII. Biznes międzynarodowy – 16h
Jak pomóc kandydatom odnaleźć się na rynku zagranicznym
Jak wyglądają światowe formy pozyskiwania kandydatów
Błędy w budowaniu kariery na rynkach międzynarodowych
Jak budować relacje z kadrą managerską, właścicielami rekrutacji

IX. Outplacement – 8h
Zarządzanie komunikacją – jak informować o zwolnieniu
Zarządzanie emocjami osób zwalnianych
Narzędzia outplacementu, jak przeprowadzić proces

X. Seminarium projektowe – 8h

 

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).

Opłata semestralna – 1800 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 315 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80