Finanse i rachunkowość ACCA w j. angielskim - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Finanse i rachunkowość ACCA w j. angielskim

Finanse i rachunkowość ACCA w j. angielskim

flaga
poziom
Studia podyplomowe
wydział
Wydział Ekonomii i Finansów
Tryb
Tryb niestacjonarny, hybrydowy (30-50% zajęć online)
dyplom
Świadectwo studiów podyplomowych
czas trwania
2 lata (4 semestry)
język
angielski
terminy
Rekrutacja od 15.03.2024 do 31.10.2024
lokalizacja
Sopot

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.

Kwalifikacja ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych w tym zakresie, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Więcej o ACCA dowiesz się tutaj.

cel studiów

Celem kierunku jest kształcenie kompetentnych profesjonalistów…

…którzy w momencie ukończenia studiów mają za sobą przygotowanie do pracy w obszarze finansów i rachunkowości na najwyższych stanowiskach w dowolnym podmiocie gospodarczym na całym świecie oraz realizacji strategicznych celów ACCA, do których należą m.in. działanie na rzecz interesu publicznego oraz pełnienie roli lidera kształtującego wizerunek profesji i wyznaczającego najwyższe światowe standardy z zakresu finansów i rachunkowości.

atuty kierunku

01
Prestiżowy kierunek
Rozwiń
Zwiń

Połącz dyplom renomowanej uczelni z biznesową kwalifikacją ACCA, której realizację aż 9 modułów na studiach podyplomowych ma zaledwie 11 uczelni w Polsce.

02
Akredytowany program studiów przez ACCA Polska
Rozwiń
Zwiń

Sylabusy i egzaminy na uczelni są dostosowane do standardów ACCA. Dzięki temu słuchacze SANS mogą mieć zaliczoną część kwalifikacji ACCA  na podstawie egzaminów zdanych już w czasie studiów.

03
Zdobywasz 9 kwalifikacji ACCA w trakcie studiów
Rozwiń
Zwiń

SANS jest nieliczną uczelnią w Polsce, która w swojej ofercie posiada możliwość zaliczenia wszystkich modułów ACCA F1-F9.

04
Advanced Diploma in Accounting and Business
Rozwiń
Zwiń

Po dodatkowym zaliczeniu online modułu etycznego, absolwenci SANS z dyplomem na kierunku Finanse i rachunkowość ACCA zdobywają międzynarodowy certyfikat Advanced Diploma in Accounting and Business, który potwierdza wysoki poziom znajomości standardów rachunkowości i finansów. Osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem tego certyfikatu, są wysoko cenione przez pracodawców i mają szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

05
Studia w języku angielskim
Rozwiń
Zwiń

Jako jedyna uczelnia na Pomorzu, cały program studiów oraz egzaminy modułowe ACCA realizujemy w języku angielskim, dzięki czemu absolwenci nie tylko mają otwarte drzwi do objęcia wysokich stanowisk w międzynarodowych firmach, ale również nie muszą się martwić o zwolnienia z egzaminów ACCA przy ubieganiu się o certyfikat.

06
Perspektywa pracy w 181 krajach
Rozwiń
Zwiń

ACCA to prestiżowa instytucja dla specjalistów z zakresu rachunkowości oferująca istotne z punktu widzenia potrzeb biznesu kwalifikacje i standardy z obszaru rachunkowości, finansów i zarządzania. Działa w 181 krajach. Uznana przez państwa członkowskie UE, działa w Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Australii (więcej na stronie www.accaglobal.com).

Kwalifikacje ACCA dają uprawnienia do zasiadania w Spółkach Skarbu Państwa.

07
Studia dla każdego
Rozwiń
Zwiń

Studia podyplomowe na kierunku Finance and accounting ACCA w języku angielskim to doskonała okazja do rozpoczęcia, uzupełnienia edukacji dla kierunków finansowych, ale również zmiany kierunku studiów i przebranżowienia się, dla zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w branży, ponieważ do ich rozpoczęcia nie trzeba posiadać dyplomu studiów I stopnia z konkretnych kierunków ani doświadczenia z zakresu finansów.

08
Międzynarodowe standardy finansowe i program studiów
Rozwiń
Zwiń

Absolwenci SANS mają taką samą wiedzę, niezależnie od tego gdzie kończyli studia na świecie.

09
Materiały dostępne dla słuchaczy
Rozwiń
Zwiń

W ramach opłaty za studia słuchacz otrzymuje materiały od wykładowców związane z tematyką prowadzonych zajęć. Oprócz tego słuchacz studiów podyplomowych ma pełny dostęp do specjalistycznego księgozbioru uczelnianej biblioteki oraz może liczyć na pomoc ze strony pracowników biblioteki w odszukaniu interesujących go informacji.

10
Kadra praktyków życia gospodarczego
Rozwiń
Zwiń

Zajęcia na tym kierunku w dużej części prowadzone są w formie warsztatów, laboratoriów i projektów przez specjalistów i praktyków życia gospodarczego (członków ACCA, ekspertów z zakresu finansów i księgowości, księgowych, biegłych rewidentów, finansistów, prawników).

11
Organizacja zajęć
Rozwiń
Zwiń

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się 1-3 razy w miesiącu w soboty i niedziele (30 – 50 % zajęć w trybie online).

sobota – 08.00 – 17.00
niedziela – 08.00 – 17.00

Do kogo adresowane są nasze studia?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość ACCA skierowane są do osób:

  • chcących osiągnąć wysoką pozycję zawodową w dziedzinie rachunkowości, audytu i finansów,
  • chcących poznać zasady nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego i prawa,
  • planujących specjalizować się w audycie i podatkach,
  • chcących nauczyć się poruszać w świecie lokalnego lub międzynarodowego biznesu,
  • zainteresowanych nauką posługiwania się jednolitym światowym standardem pojęć finansowych i biznesowych,
  • zainteresowanych karierą na szczeblach kierowniczych i zarządczych w zawodzie związanym z finansami, rachunkowością lub zarządzaniem.
Gdzie pracują nasi absolwenci?

Perspektywy zatrudnienia po kierunku Finance and accounting ACCA są bardzo szerokie. Absolwenci naszej uczelni posiadają kompetencje, które umożliwiają im znalezienie zatrudnienia na stanowiskach specjalistycznych związanych z finansami i rachunkowością. Po zdobyciu doświadczenia w branży, mają szansę na zatrudnienie na stanowiskach managerskich i kierowniczych.

Nasi absolwenci pracują jako:

  • księgowi, dyrektorzy finansowi,
  • tax managerzy,
  • finance business partnerzy,
  • biegli rewidenci,
  • kontrolerzy finansowi, specjaliści ds. raportowania, audytorzy.

Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość ACCA mogą także otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kto będzie Cię uczyć?
Od 2007 roku jest członkiem ACCA. Posiada 10 lat doświadczenia w finansach i księgowości, głównie poza granicami Polski. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w KPMG Channel Islands, gdzie była odpowiedzialna za audyt sprawozdań finansowych (przygotowanych wg MSSF oraz standardów brytyjskich) klientów z sektora finansowego W roku 2008 podjęła pracę w Luksemburgu, gdzie rozpoczęła prace w TMF na stanowisku Senior Accountant odpowiadając za sprawozdawczość finansową portfela klientów głównie funduszy nieruchomościowych. Następnie, również w Luksemburgu objęła stanowisko Financial Manager w IAS S.a r.l. gdzie była odpowiedzialna za sprawozdawczość, księgowość, finanse oraz zagadnienia podatkowe dla grupy klientów z różnych branż. Obecnie kieruje firmą świadczącą usługi z zakresu finansów i rachunkowości dla klientów zagranicznych. Posiada tytuł FCCA. Język wykładowy: polski i angielski.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Emilia Kruszyńska - FCCA, Wykładowczyni
Doktor nauk ekonomicznych i absolwentka studiów podyplomowych zakresu prawa. Posiada uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do nauczania w języku angielskim oraz uprawnienia Ministra Finansów do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ekspert do spraw rozliczania transakcji gospodarczych obrotu krajowego, unijnego i pozaunijnego. Pracuje w międzynarodowej korporacji, gdzie jest głównym specjalistą do spraw obrotu gospodarczego. Dodatkowo tworzy analizy, raporty i sprawozdania finansowe z działalności firmy, będące podstawą strategicznych decyzji zarządu. Język wykładowy: polski i angielski.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
dr Anna Chmielecka
Członek ACCA od 10 lat. Pracownik naukowy, od wielu lat prowadzi szkolenia przygotowujące do egzaminów ACCA oraz CIMA. Autor i współautor książek poświęconych międzynarodowym standardom rachunkowości oraz konsolidacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniach z rachunkowości finansowej, zarządczej, MSSF oraz konsolidacji sprawozdań finansowych.
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
Maciej Gierusz - FCCA, Wykładowca
Canadian (English qualified lawyer) with extensive experience of working on cross-border transactions. Previously worked as a banking and corporate lawyer at a top international law firm in London, Moscow and Warsaw (representing both financial institutions and borrowers on secured and unsecured investment grade, leveraged and emerging market financings). Currently, he works in Warsaw where he co-heads the Private Equity / Venture Capital practice at JSLegal. He is admitted as a Solicitor of the Senior Courts of England and Wales, and a member of the Regional Chamber of Legal Advisors in Warsaw. He graduated from the University of Ottawa (B.Soc.Sc., Criminology), Edinburgh Law School (LLB) and Nottingham Law School (Graduate Diploma of Law and LPC).
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora
George Havaris Counsel - Solicitor, Wykładowca
Doctor of Philosophy nadany przez University of Leicester. Pracownik naukowy, specjalista z zakresu zarządzania ryzykiem.
Rozwiń
Zwiń
prof. Ewa Majerowska
Magdalena Zielińska FCCA, Wykładowczyni

Katarzyna Zakrzewska FCCA, Wykładowczyni

Adam Kruszyński FCCA, Wykładowca
Rozwiń
Zwiń
zdjecie autora

partnerzy

Z kim współpracuje nasza uczelnia?

Dzięki ścisłej współpracy uczelni z instytucjami zawodowymi pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł rozpocząć jeszcze w podczas studiów!

Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

Chcesz poznać
pełny program nauczania?

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

opłaty

Studia niestacjonarne

I rok II rok
Płatność roczna 8000 zł 7500 zł 8000 zł
Płatność za semestr 2 x 4100 zł 3850 zł 2 x 4100 zł
Płatność w 10 ratach 10 x 830 zł  780 zł 10 x 830 zł
Opłata wpisowa 200 zł 0 zł

rekrutacja

Zasady naboru

Kolejność zgłoszeń
Po starcie rekrutacji warto, jak najszybciej dostarczyć nam komplet dokumentów. Dzięki temu możemy dać gwarancję zarezerwowanego miejsca. Im później zgłaszają się kandydaci, tym są mniejsze szanse na wolne miejsce w grupie.
Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. O przyjęciu kandydata na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji

  1. IRK INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATA – to podstawowy krok, który należy zrobić, aby dołączyć do naszej akademickiej społeczności. To tutaj odbywa się rejestracja online. Po wpisaniu danych osobowych wybiera się kierunek studiów, a system generuje gotowe dokumenty rekrutacyjne.
  2. Opłata rekrutacyjna – należy ją wpłacić na podany w IRK numer konta. Co jeżeli wybrany kierunek się nie uruchomi? Spokojnie, to nie zdarza się często! Wyślij e-mail z prośbą o zwrot należności, a pieniądze z powrotem trafią na Twoje konto. Psst… zajrzyj tutaj, może aktualnie mamy promocję.
  3. Dokumenty rekrutacyjne – z perspektywy biura rekrutacji, jest to najbardziej pożądany element. Jakie to dokumenty i skąd je wziąć? W IRK jest cała lista wygenerowanych dokumentów, wg. której należy je skompletować.
  4. Dyplom studiów wyższych I stopnia lub studiów jednolitych – po otrzymaniu upragnionego dyplomu prosimy o jak najszybsze dostarczenie go do biura rekrutacji. Na początek można je wgrać w formie skanu do IRK, ale okazanie oryginału (najpóźniej do 1 października) jest absolutnie niezbędne. Uwaga! Do czasu wyrobienia dyplomu po obronie, do celów rekrutacyjnych możesz dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu studiów z dziekanatu.
  5. Decyzja o przyjęciu na studia – oczekuj na swoim koncie IRK zmiany statusu!

Termin i miejsce składania dokumentów

Podpisane dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od daty rejestracji. Przyszły słuchaczu, nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego! Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

ADRES
SANS Sopot
ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot 

Najczęściej zadawane pytania

kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych i Szkoleń

EMAIL

podyplomowe@sopocka.edu.pl

NUMER TELEFONU KOMÓRKOWY

(+48) 509 655 417

(+48) 531 915 560

    Zostaw swój email, by uzyskać więcej informacji.

    Skip to content