Finanse i rachunkowość ACCA - studia podyplomowe SSW-Gdańsk, Sopot
Finanse i rachunkowość ACCA - studia podyplomowe SSW-Gdańsk, Sopot
17392
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17392,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Finanse i Rachunkowość ACCA – w jęz. angielskim i polskim

Cele studiów

Celem studiów podyplomowych Finanse i Rachunkowość  ACCA jest  poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej i finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. A także zdobycie prestiżowej kwalifikacji ACCA, która jest obecnie podstawą do rozwoju kariery zawodowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Ukończenie studiów podyplomowych  na kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA zalicza moduły F1 – F9 ACCA. Dzięki czemu aby uzyskać kwalifikację Advanced Diploma in Accounting and Business po skończeniu studiów, należy jedynie zdać egzamin on – line z modułu etycznego ACCA i posiadać trzyletnie doświadczenie zawodowe w finansach.

 

Co to jest kwalifikacja ACCA ?

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest prestiżową, największą i najszybciej rozwijającą się organizacją oferującą możliwości rozwoju zawodowego w zakresie finansów, rachunkowości i zarządzania. ACCA jest  rozpoznawalna na całym świecie, czego dowodem jest fakt, że obecnie posiada ponad 188 000 członków w 181 krajach. Kwalifikacja ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych w tym zakresie, doceniana przez pracodawców na całym świecie.

 

Kwalifikacje ACCA uprawniają do zasiadania w Spółkach Skarbu Państwa.

Sopocka Szkoła Wyższa

jako jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce północnej oferuje studia podyplomowe FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ ACCA * z jednoczesną możliwością realizacji studiów II stopnia (magisterskich)!

Emilia Kruszyńska – członek ACCA – ekspert z dziedziny finansów i rachunkowości o programie studiów w SSW

Adresaci studiów

Studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość ACCA skierowane są do:

 

  • osób zainteresowanych karierą w zawodzie związanym z finansami, rachunkowością lub zarządzaniem, które dzięki kwalifikacji ACCA mogą zdobyć umiejętności niezbędne między innymi  na takich stanowiskach, jak:
   • Dyrektor finansowy
   • Kontroler finansowy
   • Analityk biznesowy
   • Specjalista ds. controllingu
   • Zarządzający funduszami inwestycyjnymi
   • Główny Specjalista ds. raportowania

 

  • osób chcących poznać zasady nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa, a także planujących specjalizować się w audycie i podatkach

 

  • osób chcących nauczyć się poruszać w świecie międzynarodowego biznesu, ale jednocześnie nadal rozumie też uwarunkowania lokalne

 

  • osób zainteresowanych nauką posługiwania się jednolitym światowym standardem pojęć finansowych i biznesowych
Wykładowcy/Kierownik merytoryczny

Piotr Witek, Opiekun Merytoryczny Studiów 

 

Prezes Zarządu i założyciel REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci Sp. z o. o., MBA, ACCA, biegły rewident od 2001 r. Przez blisko 11 lat związany z francuskim koncernem Total, jako dyrektor finansowy, treasurer i Sekretarz Zarządu Hutchinson Poland, czołowego światowego producenta części motoryzacyjnych z gumy i tworzyw sztucznych.

 

W swojej pracy w Hutchinsonie przeprowadził wiele projektów zmian, w tym w zakresie budowania nowych struktur organizacyjnych, wdrażania systemów IT czy prowadzenia inwestycji. Powołał do życia Centrum Usług Wspólnych i zarządzał zmianami wynikającymi z wzrostu organizacji z poziomu 100 milionów złotych przychodów rocznie przy zatrudnieniu 500 osób do 1,4 miliarda złotych przychodów i zatrudnieniu bliskim 4,5 tysiąc pracowników. Ekspert w zakresie finansów i rachunkowości oraz podatków, trener i wieloletni współpracownik Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, czołowej szkoły biznesu w Polsce. Sekretarz Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Gdańsku, wykładowca na obligatoryjnych szkoleniach dla biegłych rewidentów. Jako biegły rewident przeprowadzał audyty wielu dużych i średnich przedsiębiorstw oraz grup kapitałowych, min. Pesa SA, Polnord S.A., Best S.A., Chemirol Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Pomorza S.A.,Hydro‑Naval Spółka Jawna, Jantar Sp. z o.o.

Wykładowcy:

 • dr Anna Chmielecka
 • Maciej Gierusz ACCA
 • dr Juliusz Giżyński
 • dr Dagmara Gutowska
 • dr hab. Tomasz Korol
 • Adam Kruszyński ACCA
 • Emilia Kruszyńska ACCA
 • Joanna Szumotalska
 • Piotr Witek ACCA
Program studiów

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem studiów dostępnym TUTAJ

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość  trwają 2 lata ( 4 semestry)

Organizacja zajęć: zajęcia odbywają się co 2 – 3 tygodnie w formie 9 – 10 zjazdów.

sobota – 08.00 – 18.30
niedziela – 08.00 – 18.30

Opłata semestralna – 3500 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 610 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80