Rachunkowośc i podatki - studia podyplomowe SSW - Gdańsk, Sopot
17167
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17167,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Rachunkowość i Podatki w Przedsiębiorstwie

Cel studiów

Rachunkowość to międzynarodowy język biznesu, w którym za pomocą liczb i relacji między nimi przedstawia się stan majątkowy oraz sytuację finansową firmy. Nowoczesna rachunkowość, to nie tylko tworzenie informacji dla potrzeb sprawozdawczości finansowej, ale zbieranie ich przede wszystkim dla potrzeb zarządzania przedsiębiorstwem działającym na konkurencyjnym rynku.

 

W związku z tym celem studiów jest przygotowanie słuchacza do pełnienia roli samodzielnego księgowego w przedsiębiorstwie zgodnie z najlepszymi standardami w branży. Słuchacze studiów zdobędą między innymi umiejętności w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych oraz przygotowywania na ich podstawie sprawozdań finansowych i podatkowych.

 

Rekrutacja na kolejną edycję rusza już
01 kwietnia 2020 r.

podyplomowe-rachunkowość-finanse
Adresaci studiów

Oferta skierowana jest do kadry kierowniczej, pracowników działów finansowo-księgowych, biur rachunkowych oraz innych osób pragnących zdobyć niezbędną

i aktualną wiedzę z rachunkowości i podatków przedsiębiorstw. Przekazywana wiedza jest między innymi w zakresie: zasad prowadzenia ksiąg KPiR w przedsiębiorstwie, rodzajów prowadzonych  ksiąg, zagrożeń przy każdej z form prowadzonej ewidencji, informacji jakie można uzyskać z każdego rodzaju prowadzonych ksiąg, sposobów rozliczania kosztów w firmie, sposobów budżetowania kosztów i przychodów.

Wykładowcy/Opiekun merytoryczny

Opiekun merytoryczny –  Arkadiusz Szulc absolwent Uniwersytetu Gdańskiego Katedry Rachunkowości, specjalista w zakresie organizacji rachunkowości finansowej i podatkowej w małych i średnich przedsiębiorstwach, trener oraz wykładowca w Sopockiej Szkole Wyższej w zakresie podatków, rachunkowości oraz systemu ubezpieczeń społecznych, wieloletni praktyk w zakresie księgowości prowadzący własną firmę consultingowo-rachunkową. Posiada uprawnienia wydane przez Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg oraz certyfikat Głównego Księgowego wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów o tematyce rachunkowo-podatkowej, autor wielu publikacji w zakresie rachunkowości i zarządzania.

 

 

 

Kadra dydaktyczna:

  • dr Klaudia Kozłowska – właścicielka jednego z większych biur rachunkowych. Specjalistka w zakresie szeroko rozumianej rachunkowości i podatków. Przede wszystkim wieloletni praktyk. Zajmuje się obsługą spółek, ale także małych podmiotów. Wykładowca na uczelniach oraz kursach o tematyce rachunkowości.
  • Anita Wolska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczony ekspert podatkowy, zwłaszcza w zakresie podatku od towarów i usług.Ukończyła szereg kursów, w tym również kurs dla trenerów obejmujący wystąpienia publiczne i prezentacje. Wykłady, szkolenia i prelekcje z obszarów obejmujących problematykę podatkową prowadziła wcześniej zarówno dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jak i dla właścicieli i pracowników biur rachunkowych. Wykładowca w Sopockiej Szkole Wyższej w zakresie podatków i ordynacji podatkowej. Podczas prowadzenia zajęć wykorzystuje cenne doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej pracy w urzędzie skarbowym jako kierownik referatu.
  • Agnieszka Mroczkiewicz – specjalista praktyk w obszarze rachunkowości i analizy finansowej; biegły rewident i główny księgowy w firmie Nov-Weld sp. z o.o.
  •  dr Olga  Martyniuk
Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

1. Rachunkowość finansowa  (42 godz.)
2. Ewidencja w małych podmiotach gospodarczych (16 godz.)
3. Zobowiązania podatkowe przedsiębiorcy (36 godz.)
4. Rachunek kosztów (20 godz.)
5. Rachunkowość w rozliczeniach podatkowych (12 godz.)
6. Organizacja systemu rachunkowości (12 godz.)
7. Krajowe Standardy Rachunkowości (16 godz.)
8. Sprawozdawczość finansowa i analiza sprawozdań finansowych (16 godz.)

Łącznie 170 godz.

Forma zaliczenia studiów – studia podyplomowe kończą się jedną oceną za całość studiów obliczoną jako średnia ważona procentowych ocen ze wszystkich przedmiotów (gdzie wagą jest liczba godzin danego przedmiotu).

Opłata semestralna – 1800 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 315 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80