Rachunkowośc i podatki - studia podyplomowe SSW - Gdańsk, Sopot
Rachunkowośc i podatki - studia podyplomowe SSW - Gdańsk, Sopot
17167
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17167,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Rachunkowość i Podatki w Przedsiębiorstwie

Cel studiów

Rachunkowość to międzynarodowy język biznesu, w którym za pomocą liczb i relacji między nimi przedstawia się stan majątkowy oraz sytuację finansową firmy. Nowoczesna rachunkowość, to nie tylko tworzenie informacji dla potrzeb sprawozdawczości finansowej, ale zbieranie ich przede wszystkim dla potrzeb zarządzania przedsiębiorstwem działającym na konkurencyjnym rynku.

 

W związku z tym celem studiów jest przygotowanie słuchacza do pełnienia roli samodzielnego księgowego w przedsiębiorstwie zgodnie z najlepszymi standardami w branży. Słuchacze studiów zdobędą między innymi umiejętności w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych oraz przygotowywania na ich podstawie sprawozdań finansowych i podatkowych.

podyplomowe-rachunkowość-finanse
Adresaci studiów

Oferta skierowana jest do kadry kierowniczej, pracowników działów finansowo-księgowych, biur rachunkowych oraz innych osób pragnących zdobyć niezbędną

i aktualną wiedzę z rachunkowości i podatków przedsiębiorstw. Przekazywana wiedza jest między innymi w zakresie: zasad prowadzenia ksiąg KPiR w przedsiębiorstwie, rodzajów prowadzonych  ksiąg, zagrożeń przy każdej z form prowadzonej ewidencji, informacji jakie można uzyskać z każdego rodzaju prowadzonych ksiąg, sposobów rozliczania kosztów w firmie, sposobów budżetowania kosztów i przychodów.

Wykładowcy/Kierownik merytoryczny

Arkadiusz Szulc – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego Katedry Rachunkowości, specjalista w zakresie organizacji rachunkowości finansowej i podatkowej w małych i średnich przedsiębiorstwach, trener oraz wykładowca w Sopockiej Szkole Wyższej w zakresie podatków, rachunkowości oraz systemu ubezpieczeń społecznych, wieloletni praktyk w zakresie księgowości prowadzący własną firmę consultingowo-rachunkową. Posiada uprawnienia wydane przez Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg oraz certyfikat Głównego Księgowego wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów o tematyce rachunkowo-podatkowej, autor wielu publikacji w zakresie rachunkowości i zarządzania.

 

 

Program studiów
Lp. Nazwa przedmiotu Liczba godzin Prowadzący Semestr
1. Wprowadzenie do rachunkowości 16 K. Kozłowska 1
2. Rachunkowość finansowa 28 K. Kozłowska 1
3. Ewidencja w małych podmiotach gospodarczych 18 A. Szulc 1
4. Podatek VAT 22 A. Wolska 1
5. Rachunkowość finansowa 20 K. Kozłowska 2
6. Rachunkowość podatkowa 12 A. Szulc 2
7. Rachunek kosztów 24 A. Szulc 2
8. Sprawozdawczość finansowa i analiza sprawozdań finansowych 24 O. Martyniuk 2
9. Podatki dochodowe 16 A. Wolska 2

Suma godzin: 180 h

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Opłata semestralna – 1715 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 299 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80