Studia podyplomowe - Specjalista HR - Sopocka Szkoła Wyższa
16847
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16847,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.0.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Specjalista HR

Cele studiów

Przygotowanie do pełnienia funkcji Specjalisty HR w organizacji. Studia umożliwiają zdobycie kompetencji w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi i realizowania polityki i strategii personalnych w nowoczesnej organizacji.

 

Parter programu – Instytut Rozwoju Kadr.

 

Rekrutacja na kolejną edycję rusza od
01.04.2020 r.

Adresaci studiów

Pracownicy działów personalnych, specjaliści pracujący na stanowiskach związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim, doradcy personalni, psychologowie, osoby które swoją przyszłość zawodową chcą związać z HR.

Wykładowcy/Opiekun merytoryczny

Małgorzata Tobiszewska – opiekun merytoryczny kierunku

Dyrektor Instytutu Rozwoju Kadr, posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w obszarze HR na stanowiskach HR Business Partner, Dyrektor HR. Realizowała projekty z obszaru rekrutacji, rozwoju i badania kompetencji, zarządzania, restrukturyzacji zatrudnienia i outplacementu. Przewodnicząca Forum Zarządzania i HR oraz Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. rynku pracy, Ekspert Centrum Badań i Analiz Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Ekspert Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Członkini Rady Ekspertów Wydziału Ekonomicznego UG, Członkini Powiatowej Rady Rynku Pracy z ramienia PZP Lewiatan. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów MBA. Autorka badań, analiz i publikacji z zakresu zarządzania, HR i rynku pracy. Mentor w projektach: DIONE, OWES, SPECE3, Mentoring kobiet w biznesie, Metapomoc. Wykładowca i trener.

 

 

 

Małgorzata Gwozdz

Dyrektor ds. personalnych w Olivia Business Centre ma doświadczenie na rynku nowoczesnych usług HR oraz w zarządzaniu zasobami ludzkimi zdobywane od lat 90-tych, czyli początków gospodarki rynkowej. Realizowała wiele projektów z zakresu executive search w jednej z globalnych firm doradczych E&Y gdzie odbyła też szereg szkoleń z zakresu zarządzania projektami z obszaru HR. Wdrażała nowatorskie rozwiązania z zakresu employer brandingu i dedykowanych systemów HR w jednej z największych firm z branży finansowej m.in. przedszkole firmowe, badania zaangażowania pracowników, niestandardowa polityka szkoleniowa i rozwoju pracowników. W czasie jej kadencji firma zdobyła tytuł najlepszego Pracodawcy i była wskazywana w rankingach rzetelnego pracodawcy. Ma duże doświadczenie w zarządzaniu i motywowaniu zespołów do korzystania z kreatywności i odważnego wprowadzania wyjątkowych rozwiązań i projektów. Autorka publikacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (Harvard Business Review).

 

Aleksandra Peszek

HR Manager i HR Business Partner z szerokim doświadczeniem w dużych międzynarodowych firmach Bayer Polska, Wipro Poland, Franke Foodservice Systems Poland, Delphi Poland, The Morley Group, Ernst & Young. Prowadziła projekty związane ze strategicznym i operacyjnym HR wspierające wzrost organizacji, rozwój pracowników i dostarczanie celów biznesowych poprzez wdrażanie efektywnych praktyk HR.

 

 

 

 

 

 

Mariusz Jagłowski

Członek rad nadzorczych: Przedsiębiorstwa Komunalnego Czarna Białostocka oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Więcborku. Twórca i właściciel Polskiego Korpusu Korporacyjnego, którego główną ideą jest profesjonalizacja rad nadzorczych poprzez tworzenie elitarnego zasobu potencjalnych kandydatów na członków rad nadzorczych. Dotyczy to zarówno kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, JST czy sektora prywatnego. PKK to platforma powiązania profesjonalistów C2B, B2B dla których liczą się najwyższe standardy zarówno przez tych sprawujących i powierzających nadzór właścicielski. Menadżer w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk gdzie odpowiada za nadzór właścicielski i wsparcie Zarządu Spółki kierując podległym zespołem. Przeprowadził proces Due Diligence największej spółki eksploatacyjnej w Porcie Gdańsk, przygotowując inwestorów do procesu nabycia akcji.

 

 

 

 

Marta Abramska

14 lat doświadczenia pracy w londyńskim City i na rynku europejskim, gdzie doradzała instytucjom z sektora finansowego w obszarze zarządzania ryzykiem. Przez wiele lat pełniła funkcje zarządcze i stała na czele zespołów w wiodących firmach konsultingowych. Przeprowadziła projekty doradcze dla dziesiątek organizacji w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, USA, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii. To doświadczenie pozwoliło jej zebrać portfel doświadczeń i wiedzy o “best practice” z międzynarodowych organizacji. Od dwóch lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę a Europę Zachodnią. Wspiera liderów w przechodzeniu przez proces zmiany, pomagając im zwiększyć efektywność po objęciu nowej roli w organizacji, wpłynąć na zmianę kultury zespołu lub organizacji, wykształcić w sobie i w zespole kompetencje niezbędne do tego, by sprostać wyzwaniom przyszłości. Pracuje w formule coachingu i shadow management. Jest akredytowanym coachem ICF oraz wykładowcą i trenerem w Animas Centre for Coaching, wiodącej szkole coachingu w Londynie i Berlinie. Od 2019 współtworzy podcast Modern Way to Lead dedykowany kadrze menedżerskiej, dostępny na platformach: Apple Podcast, Google Podcast oraz Spotify.

 

Małgorzata Knut

Praktyk biznesu i nowoczesnego przywództwa. Wspiera liderów w rozwoju umiejętności przywódczych i budowaniu zrównoważonej kultury organizacyjnej. Jej zawodowa droga wiodła przez międzynarodowe organizacje działające w sektorze finansowym, gdzie przez 15 lat pełniła funkcje zarządcze m.in.: jako członek zarządu oraz prezes spółki z obszarami specjalizacji w zarządzaniu sprzedażą, produktami oraz budowaniu nowoczesnych kanałów dystrybucji. Brała udział w procesach budowania spółek od podstaw, przeprowadzania fuzji, restrukturyzacji, zmiany strategii oraz kultury organizacyjnej. Jest m.in. współzałożycielką pierwszego w Polsce towarzystwa ubezpieczeń należącego do banku (mBank) i ekspertką rynku bancassurance. Od 5 lat realizuje indywidualne i grupowe projekty rozwojowe dla kadry menedżerskiej, koncentrując się na rozwijaniu ich potencjału przywódczego. Towarzyszy liderom w rozwiązywaniu bieżących problemów zarządczych wykorzystując metodę shadow management, która łączy w sobie warsztat praktyka biznesu, mentora, coacha i trenera. Posiada uprawnienia Coach Praktyk Biznesu oraz Team Coach Akademii Norman Benett oraz jest certyfikowanym trenerem FRIS® Style Myślenia. Ponadto jest członkiem International Mentoring&Coaching Council oraz Stowarzyszenia Interim Managers. Jest absolwentką Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie realizowanego we współpracy z Handelshochschule Leipzig oraz WHU Otto Beisheim School of Management w Wiesbaden (Niemcy). Od 2019 współtworzy podcast Modern Way to Lead dedykowany kadrze menedżerskiej, dostępny na platformach: Apple Podcast, Google Podcast oraz Spotify.

 

Renata Czajkowska

Z wykształcenia skandynawista, dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi oraz marketingu. Rozwijała umiejętności w Akademii Coachingu według metodologii ICF przy Agencji Rozwoju Pomorza i uzyskała certyfikację jako coach WIAL Action Learning. Zarządza firmą doradztwa personalnego HR Concept z ponad 20-letnim doświadczeniem w procesach rekrutacyjnych, w tym w budowaniu start-upów dla Metsa Group SSC i Swarovski GBS, rekrutacji masowej, ale również w head-huntingu. Projektowała i usprawniała procesy rekrutacji, budowała też niezbędne narzędzia dla zespołów HR i menedżerów rekrutujących. Wprowadzała skutecznie zwinne praktyki do HR. Przeprowadziła wiele szkoleń w tym z zakresu: komunikacji, zarządzania efektywnością pracy, zarządzania celami, rozmów oceniających, zarządzania karierą, budowania zespołu, rekrutacji i selekcji, inteligencji emocjonalnej, coachingu i mentoringu, Action Learning.

 

 

Magda Bellwon
Mediatorka, wykładowczyni akademicka, certyfikowana trenerka Action Learningu, facylitatorka. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Prawa i Administracji, kierunek prawo, absolwentka Podyplomowego Studium z Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 2007 aktywna mediatorka. W ramach działalności mediacyjnej prowadzi m.in. mediacje gospodarcze, pracownicze oraz cywilne. Właścicielka firmy „Conseo”, zajmującej się mediacjami, negocjacjami, facylitacją spotkań oraz szkoleniami z zakresu umiejętności mediacyjnych, komunikacyjnych i negocjacyjnych. Inicjatorka i współorganizatorka idei „Salonu Mediatora” – miejsca cyklicznych spotkań dla praktyków mediacji i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Pomysłodawczyni „Szkoły mediacji i doskonalenia umiejętności mediacyjnych” współtworzonej wspólnie z SWPS w Sopocie, w ramach której prowadzone są szkolenia z mediacji oraz szkolenia doskonalące dla mediatorów. Wykładowczyni akademicka.

 

 

Alicja Jurewicz
Radca prawny, mediator, szkoleniowiec. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach prawnych oraz na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, gdzie współtworzyła dział prawny. Obecnie prowadzi kancelarię prawną w Gdyni. Po zakończonej aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku zdała egzamin zawodowy i została wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz studiów podyplomowych w zakresie Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii prowadzonych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w bieżącej obsłudze osób fizycznych i przedsiębiorców. Zajmuje się w szczególności sprawami z zakresu prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy, a także ochrony danych

 

 

 

Małgorzata Wasilewska
Dyrektor personalny w firmie Yameo, współtwórczyni projektów wsparcia kobiet na rynku pracy, założycielka marki Librain, w ramach której tworzy i realizuje strategie rozwojowe dotyczące obszaru HR. Przez 10 lat zajmowała się prawem pracy, następnie zdobyła doświadczenia związane z budowaniem wizerunku firm pracując jako PR Manager oraz rzecznik prasowy, a także będąc wykładowczynią komunikacji społecznej i dziennikarstwa prasowego na jednej z uczelni. Wyróżniona w konkursie Employer Branding Excellence Awards, mentorka w programach urzędów pracy i organizacji pozarządowych. Jest certyfikowanym trenerem FRIS® oraz Points of You®.

 

 

 

 

Anna Fibak

Ekspertka public relations z blisko 20-letnim doświadczeniem. Właścicielka agencji Fibak PR i PR Partner Aruond Barand Consulting. Specjalizuje się w strategicznym kształtowaniu komunikacji firm i budowaniu ich relacji z mediami. W swoim portfolio ma projekty realizowane dla przedsiębiorstw z branż: deweloperskiej, energetycznej, finansowej, nowych technologii, TSL, morskiej, edukacyjnej. W ramach długofalowych projektów współtworzy strategie komunikacji, doradza w sytuacjach kryzysowych, odpowiada za bieżące kontakty firm z mediami i przygotowywanie materiałów prasowych, koordynuje i wspiera działania w social mediach. Ma bogate doświadczenia w kreowaniu i realizacji: konferencji i briefingów prasowych, seminariów i paneli dyskusyjnych, wydarzeń i uroczystości firmowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera też organizacje pozarządowe. Jest wiceprezeską zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Wcześniej dziennikarka „Dziennika Bałtyckiego”, realizowała też reportaże telewizyjne dla „Expressu Reporterów”. Jako redaktor naczelna „Pomorskiego Przeglądu Gospodarczego”, wydawanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Słuchacze studiów podyplomowych uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach, takich jak wykłady teoretyczne, ćwiczenia indywidualne i grupowe, studia przypadku, dyskusje grupowe oraz warsztaty. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem studiów znajdującym się poniżej:

1. Kompetencje specjalisty HR
2. Pozyskiwanie pracowników w branży IT
3. Rekrutacja i selekcja pracowników
4. Audyt personalny
5. Badanie kompetencji pracowników
6. Systemy ocen pracowników
7. Employer Branding, czyli budowanie marki pracodawcy
8. Coaching narzędziem rozwoju w organizacji
9. Prawo Pracy
10. Regulaminy wewnętrzne
11. Restrukturyzacja zatrudnienia
12. Uwarunkowania i trendy rynku pracy
13. Analiza i opisy stanowisk pracy
14. Systemy motywacyjne
15. Zarządzanie talentami i budowanie ścieżek karier
16. Rozwiązywanie konfliktów i negocjacje
17. Zarządzanie sytuacją kryzysową
18. Przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi
19. Budowanie zaangażowania pracowników
20. Budowanie kultury informacji zwrotnej
21. Zarządzanie zmianą
22. Mediacje w HR
23. HR Business Partner w organizacji
24. Seminarium

Łącznie 180 godz.

Forma zaliczenia studiów – projekt dyplomowy (seminarium dyplomowe zakończone obroną).

Opłata semestralna – 1800 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 315 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80