Studia podyplomowe - Zarządzanie e-sportem - Sopocka Szkoła Wyższa
Studia podyplomowe - Zarządzanie e-sportem - Sopocka Szkoła Wyższa
29144
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-29144,bridge-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Zarządzanie e-sportem

Cele studiów

Zarządzanie e-sportem to nowatorski kierunek studiów związany z coraz bardziej popularną na świecie i w Polsce dziedziną e-sportu. E-sport jest hybrydą dziedzin zarządzania i marketingu oraz zasad rynku sportowego wzbogaconego o aktywny udział uczestników – turnieje, pokazy. Może być ciekawym uzupełnieniem zajęć praktycznych prowadzonych w terenie. Celem prowadzonych przez Sopocką Szkołę Wyższą studiów jest kompleksowe zapoznanie słuchaczy z dziedziną e-sportu poprzez przybliżenie im najróżniejszych aspektów tego zagadnienia.

 

 

Celem prowadzonych zajęć jest między innymi przekazanie studentom wiedzy na temat:

-dyscyplin w e-sporcie oraz jego struktury ligowej
-mistrzostw świata i wydarzeniach e-sportowych na świecie
-finansowych i sprzętowych wymagań stawianych przed e-sportem
-modelami biznesowymi w e-sporcie

 

Adresaci studiów

Oferta skierowana jest do wszystkich osób, które zainteresowane są dziedziną e-sportu, zarówno pod względem zawodowym jak i hobbistycznym. A także chcą zdobyć podstawowe umiejętności w zakresie public relations, marketingu oraz zarządzania e-sportem, z uwzględnieniem rynku komentatorskiego.

Wykładowcy/Kierownik merytoryczny

Izabela Richter – posiada wieloletnie doświadczenie w aplikowaniu, realizacji i koordynowaniu projektów dofinansowanych z różnych źródeł zewnętrznych w zakresie edukacji, rynku pracy, kultury. Ukończyła studia wyższe na kierunku finanse i zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie i marketing oraz Prawo i Fundusze Unii Europejskiej. Praca doktorska przygotowywana podczas studiów doktoranckich dotyczy nawiązywania współpracy organizacji nauki i biznesu. Ma doświadczenie w realizacji i koordynowaniu międzysektorowych sieci współpracy. Posiada szerokie doświadczenie dot. sieci partnerstw i współpracy-międzysektorowych i multidyscyplinarnych, w tym kontakty z biznesem, edukacją, nauką i administracją publiczną. Od roku 2016 promuje, popularyzuje edukację planowania strategicznego i współpracy w zakresie e-sportu. Wspiera tworzenie drużyn e-sportowych oraz działalność edukacyjną w zakresie wykorzystywania nowych technologii do rozwoju kompetencji kluczowych.

 

Marcin Kołacz – dr, pedagog – wieloletni nauczyciel na wszystkich etapach kształcenia, wykładowca akademicki, autor jedynego w Polsce programu nauczania elementów informatyki w przedszkolu, dopuszczonego przez MENiS; programista – twórca gier edukacyjnych na poziom edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz edukacji ekologicznej, właściciel Instytutu Edukacyjnych Technologii Informatycznych. Jego zakres działalności dot. nowych technologii, nadzoruje wdrożenia-gry i systemy edukacyjne – klasyczne i elektroniczne. Obecnie prowadzi zajęcia e-sportu dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. Prowadzi zajęcia drużyn e-sportowych w różnym wieku. Popularyzuje e-sport jako dziedzinę nie tylko sportową, ale także edukację współpracy i myślenia strategicznego oraz kooperacji członków drużyny.

 

Mirosław Borkowski – dr nauk prawnych, wykładowca akademicki, autor wielu publikacji – w tym z obszaru ochrony własności intelektualnej; praktyk – prowadzi kancelarię doradztwa prawnego, organizuje szkolenia, ma wieloletnie doświadczenie w łączeniu zagadnień teoretycznych i praktycznych związanych ze współdziałaniem nauki i przedsiębiorczości.

 

Michalak Andrzej – Absolwent Politechniki Łódzkiej, dr nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn oraz inżynieria materiałowa w specjalności ekonomia i organizacja przedsiębiorstw. Ukończył kilka studiów podyplomowych, w tym „Zarządzanie przedsiębiorstwem” i „Wycena nieruchomości”. Pracownik naukowy, wykładowca akademicki wielu uczelni w Polsce. Promotor ponad 200 prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Autor licznych publikacji z zakresu zarządzania produkcją i logistyki; wielu opracowań usprawnień oraz wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Przedsiębiorca, współpracujący z podmiotami produkcyjnymi i handlowymi. Pełnił funkcje kierownicze takie jak: Dziekan Wydziału na Uczelni Wyższej, Kierownik Katedry na Wydziale Uczelni, Prezes Zarządu Fundacji, menager do spraw marketingu w klubie piłkarskim w Ekstraklasie Polskiej, kierownik studenckich praktyk zawodowych. Jest również licencjonowanym trenerem UEFA C.

Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Program studiów odzwierciedla realia rynku m. in. obejmuje także marketing e-sportowy, zarządzanie drużynami e-sportowymi, wkracza również w obszar do tej pory niedoceniany w sporcie – ochronę własności intelektualnej.

Moduły:
E-sport: dyscypliny, ligi oraz mistrzostwa
Psychofizyczne uwarunkowania w e-sporcie
Zarządzanie komunikacją
Zarządzanie zespołem ludzkim
Ekonomiczne aspekty prowadzenia drużyny e-sportowej
Bezpieczeństwo i ochrona danych
Strategie biznesowe w e-sporcie
Podstawy prawa (cywilnego, gospodarczego, sportowego)
Prawo własności intelektualnej
Budowanie społeczności wokół drużyny
Marketing i PR drużyn e-sportowych
Budowanie świadomości kibiców
Audyt w drużynie e-sportowej
Umiejętności miękkie w zarządzaniu drużyną e-sportową
Bezpieczeństwo imprez masowych
Seminarium dyplomowe

Łącznie: 202 godz.

Opłata semestralna – 1900 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 330 PLN


Opłata rekrutacyjna – 85 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
podyplomowe@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80