Studia podyplomowe - Logistyka w Przedsiębiorstwie - Sopocka Szkoła Wyższa
17279
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17279,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

Studia podyplomowe – Logistyka w Przedsiębiorstwie

Cel studiów

W praktycznej działalności przedsiębiorstw obserwuje się stosowanie systemów logistycznych na coraz większą skalę i z coraz większymi efektami. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów przedsiębiorstwa, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na specjalistów w zakresie logistyki. Dobra znajomość problematyki logistycznej przez kadrę zarządzającą umożliwia przedsiębiorstwu osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.

 

W związku z powyższym celem studiów jest przekazanie słuchaczom zaawansowanej wiedzy teoretycznej i wyposażenie ich w praktyczne umiejętności z zakresu sprawnego zarządzania procesami transportu, organizowania efektywnych zakupów, racjonalnego sterowania zapasami w przedsiębiorstwie, standardów logistycznej obsługi klienta. Poza poszerzeniem wiedzy z zakresu logistyki na poziomie operacyjnym, taktycznym i strategicznym w przedsiębiorstwie, studia podyplomowe umożliwiają także poznanie doświadczeń innych osób zajmujących się praktyką logistyki.

podyplomowe-logistyka-w-przedsiębiorstwie
Adresaci studiów

Studia kierowane są do menadżerów, specjalistów ds. logistyki, osób zarządzających przepływem materiałów w przedsiębiorstwie, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje zawodowe. Absolwent studiów podyplomowych przygotowany jest do całościowego rozpatrywania współzależnych procesów logistycznych oraz specjalistycznej koordynacji procesów logistycznych na gruncie dynamicznego rozwoju zjawisk rynkowych.

Wykładowcy/Kierownik studium

dr inż. Andrzej Michalak

Absolwent Politechniki Łódzkiej, dr nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn oraz inżynieria materiałowa w specjalności ekonomia i organizacja przedsiębiorstw. Ukończył kilka studiów podyplomowych, w tym “Zarządzanie przedsiębiorstwem” i “Wycena nieruchomości”. Pracownik naukowy, wykładowca akademicki wielu uczelni w Polsce. Promotor ponad 200 prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Autor licznych publikacji z zakresu zarządzania produkcją i logistyki; wielu opracowań usprawnień oraz wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Przedsiębiorca, współpracujący z podmiotami produkcyjnymi i handlowymi. Pełnił funkcje kierownicze takie jak: Dziekan Wydziału na Uczelni Wyższej, Kierownik Katedry na Wydziale Uczelni, Prezes Zarządu Fundacji, menager do spraw marketingu w klubie piłkarskim w Ekstraklasie Polskiej,  kierownik studenckich praktyk zawodowych. Jest również licencjonowanym trenerem UEFA C.

Program studiów

Przedstawiony plan ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

W RAMACH STUDIÓW REALIZOWANE SĄ MIĘDZY INNYMI NASTĘPUJĄCE BLOKI TEMATYCZNE:

 

 1. Zarządzanie łańcuchem dostaw
 2. Funkcje zarządzania logistycznego
 3. Organizacja i zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie
 4. Produkt logistyczny
 5. Zarządzanie zapasami
 6. Magazynowanie towarów
 7. Infrastruktura transportu w logistyce
 8. Rodzaje i środki transportu w logistyce
 9. Sieci logistyczne
 10. Teleinformatyka w logistyce
 11. Logistyka produkcji
 12. Logistyka zaopatrzenia
 13. Logistyka dystrybucji
 14. Zarządzanie usługami logistycznymi
 15. Zarządzanie projektami

 

Liczba godzin: 180

Opłata semestralna – 1950 PLN / semestr


Opłata miesięczna (12 rat) – 340 PLN


Opłata rekrutacyjna – 100 PLN

Aplikuj już dzisiaj!

Biuro studiów podyplomowych:
ibednarska@ssw.sopot.pl
tel. kom.  509-655-417
(58) 555 83 80